İlçe statüsüne geçtikten sonra stabilize kaplamasının yüzde 90’dan fazla kısmı tamamlanan Eyyübiye kırsalında, bu yıl içinde kilitli parke taşı döşenmesi planlanıyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un tamamlama sözü verdiği ve ilçe kırsalındaki yerleşim birimlerinin stabilize kaplamasında son aşamaya gelindi. Kurulan iki mobil konkasör, beş iş şantiyesi, çok sayıda iş makinesi ve personelle devam eden stabilize kaplamanın yapıldığı köylerde yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulmanın sevinci yaşanıyor.

Toplam 1 milyon metreküp stabilize malzeme serimi gerçekleşecek olan çalışmalar kapsamında, onlarca köyün yolu ve meydanı tarihte ilk kez yapılırken, kırsal Umuroba Mahallesi sakinleri de mahallelerine ulaşan yol çalışmasından dolayı Başkan Mehmet Kuş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Toz ve çamurdan arınması için 120 bin metreküp stabilize malzeme seriminin başladığı Umuroba sakinleri, çocuklarının çamur nedeniyle okula gidip gelmekte büyük sıkıntı yaşadığını, yollarının yapılmasıyla bu sorundan kurtulduklarını dile getirdiler.

Büyük çoğunluğunda tarımsal amaçlı sulamanın yapıldığı Eyyübiye kırsal mahallelerindeki yol sorununu çözmek amacıyla, 2023 yılı içerisinde 1 milyon 200 bin metrekarelik kilitli parke taşı döşeme çalışmasına başlanması planlanıyor.