Eyyübiye Belediyesi ilçenin tüm mahallelerinde yeni parklar ve yeşil alanlar oluşturulmaya devam ediyor.

Eyyübiye Belediyesi’nin “Yemyeşil Eyyübiye” sloganıyla başlattığı yeşillendirme çalışmaları kapsamında, ilçenin tüm mahallelerinde yeni parklar ve yeşil alanlar oluşturulmaya devam ediyor.

DSİ Urfa’da, Kura Çekimiyle İşçi Aldı! İşte Alınan İsmimler DSİ Urfa’da, Kura Çekimiyle İşçi Aldı! İşte Alınan İsmimler

Başkan Mehmet Kuş’un talimatlarıyla park yapılacak bir karış arazisi bile bulunmayan mahallelerde evler istimlak edilip yeşil alana dönüştürülürken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçede yapımı devam eden parklarda ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Başta Asya Mahallesi ve Batıkent TOKİ’de yapımı devam eden parklarda ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarında son aşamaya gelinirken, önümüzdeki günlerde yeşil çimleriyle yeni parklarına kavuşacak mahalle sakinleri de büyük heyecan yaşıyor.

Yapısal peyzajı ve ağaçlandırma çalışmaları tamamlanan parklarda mevsim şartları dikkate alınarak başlatılan çimlendirme çalışmaları sonucunda, yapımı tamamlanan parkların tamamı yemyeşil alanlara kavuşacak.

İlçe genelinde üç yılda 36 park inşa eden ve yeni parkların projelerini hazırlayan Eyyübiye Belediyesi, öte yandan bölgenin en büyük ve donatı bakımından en kapsamlı millet bahçesinin açılışı için de gün sayıyor.