Eyyübiye Belediyesi, kitap otaklarında sınavlara hazırlanan öğrencilere soru bankası setleri dağıttı.

Türkiye’nin en genç ilçesi Eyyübiye’de, lise mezunu gençlerin üniversiteye yerleşme oranlarını artırmak için tüm imkânlarını seferber eden Eyyübiye Belediyesi, kitap otaklarında sınavlara hazırlanan öğrencilere soru bankası setleri dağıttı.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Haleplibahçe Mahallesi’ndeki kitap otağında, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü destekleriyle başlatılan üniversiteye hazırlık kurslarına katılan öğrencilerle bir araya gelen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, öğrencilerle sohbet ederek talep ve beklentilerini dinledi.

Öğrencilerin sınavlara hazırlanırken ihtiyaç duyduğu rehberlik hizmeti, internet ve giriş çıkış saatleriyle ilgili taleplerini yerine getirdiklerini kaydeden Başkan Kuş, “Bizim de sizden talebimiz var. Elimizden gelen tüm gayreti göstererek yanınızda olduk ve olmaya devam edeceğiz. Taleplerinizi bir bir yerine getirdik, bunun da mutluluğunu yaşıyoruz. Sizden tek istirhamımız, ilk günkü gibi derslerinize önem göstermeniz, ders çalışma saatlerine riayet etmeniz, burada öğrendiklerinizi evde tekrar etmeniz ve çok başarılı öğrenciler olmanızdır. Eyyübiye gibi dezavantajlı bir yerden sizin gibi cevherlerin çıkması lazım. Güneş gibi Eyyübiye’yi, Şanlıurfa’yı, Türkiye’yi aydınlatmanız lazım. Buradan da güneşlerin çıkacağına eminim. Rabbim sizlere zihin açıklığı versin, sizleri, bizleri, ailelerinizi utandırmasın” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, gençlere önem verilmesi yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda, Eyyübiye gençliğine yönelik başta eğitim olmak üzere spor, kültür sanat ve istihdam konusunda önemli yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Başkan Mehmet Kuş, tek amaçlarının Eyyübiye gençliğinin her alanda donanımlı, milli manevi şuura sahip, vatanına, bayrağına, milletine ve devletine bağlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Başkan Kuş, sohbetinin ardından Başkan Yardımcısı Ali Çiftçi ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kaya ile birlikte öğrenciler için hazırlanan eğitim setlerini dağıtımını gerçekleştirdi. Üniversite sınavlarına hazırlık yaptıkları dallara göre ayrı ayrı çantalara konan Türkçe, matematik, geometri, fizik, kimya ve biyoloji soru bankalarından oluşan setleri alan öğrenciler, Başkan Kuş’a ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Gençlerin eğitimine verdiği önemle bilinen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un teşvik ve desteğiyle, ilçedeki kitap otakları, gençlik merkezleri ve yapımı yeni tamamlanan sınav hazırlık merkezi gençlerle dolmuş durumda. Sınavlara hazırlanan gençlere eğitimin yanında çay ve kek de ücretsiz veriliyor. Üniversiteye hazırlanan gençlerin katılmak için sırada beklediği sınav merkezlerine, önümüzdeki günlerde yenilerinin ekleneceği öğrenildi.

Akçakale Kaymakamlığından Bir Açıklama Daha Geldi Akçakale Kaymakamlığından Bir Açıklama Daha Geldi