Toplam dört kattan oluşan ve 250 öğrencinin eğitim görmeye başladığı Yenice Sınav Hazırlık Merkezi’nin ilk ders gününde Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Eyyübiye Kaymakamı Kudret Kurnaz, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslıhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir öğrencilerle bir araya geldi.

Yenice Sınav Hazırlık Merkezi’nden önce Onikiler Sınav Hazırlık Merkezi’ni ziyaret ederek öğrencilerle buluşan Vali Ayhan ve beraberindekiler, merkez hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Öğrencilerle sohbet eden Vali Ayhan, onlara kitap hediye ederek derslerinde başarılar diledi.

Vali Ayhan, Onikiler Sınav Hazırlık Merkezi’ndeki öğrencilerle buluşmasının ardından yine Eyyübiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak açılışa hazır hale getirilen Süleymanşah Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, Başkan Kuş’tan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

HÜDA PAR’dan “Madde Bağımlılığı İle Mücadele” Paneli HÜDA PAR’dan “Madde Bağımlılığı İle Mücadele” Paneli

Vali Ayhan burada yaptığı açıklamada, “İlimize yeni bir eğitim yuvası kazandıran belediyemize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi de bu güzel eğitim merkezimize bekliyoruz” dedi.

Eyyubiye2Eyyübiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan eğitim birimlerini ziyaretine, Yenice Sınav Hazırlık Merkezi ile devam eden Vali Salih Ayhan, burada da sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet edip, kitap hediye etti. “Eğitimde marka şehir olma yolunda ilerlerken, tüm paydaşlarımızın bu yöndeki yatırım ve hizmetleri bize mutluluk veriyor” diyen Vali Ayhan, Başkan Mehmet Kuş başta olmak üzere gençlerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olan bu merkezlere emeği geçen herkese teşekkür ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Başkan Kuş ve Ekibine Teşekkür

Yenice Sınav Hazırlık Merkezi’ni ziyaretinin sonunda, eğitim hizmetleri ve belediyecilik hakkında bir değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, “Belediyeciliğin artık rutin belediyecilik anlayışından sıyrıldığını bu tür mekânları görerek müşahede etmek, bizleri mutlu ediyor. Elbette altyapı ve üstyapıyla ilgili temel görevler vardır. Ancak aslolan, insana dokunan, hayata hazırlayan projeler yapmaktır. Gönül belediyeciliğini içselleştirmek, hayata geçirmek lazım” dedi.

Şanlıurfa’da 750 bin öğrenci, otuz binin üzerinde öğretmen ve üç binden fazla okulun bulunduğunu kaydeden Vali Ayhan, Türkiye’nin en büyük eğitim kadrosunun Şanlıurfa’da olduğunu, böylesi genç bir nüfusu hayata hazırlamanın sadece Milli Eğitim’in görevi olmadığını, belediyelerin de bu işe dahil olmalarını istediklerini ifade etti.Eyyubiye3

Sınav Hazırlık Merkezi Sayısı Dört Olacak

Sınav hazırlık merkezleri açmayı iki yıl önce planladıklarını ancak pandemi nedeniyle bunu ertelemek durumunda kaldıklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da, iki sınav hazırlık merkezinde eğitim verilmeye başlamasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Vali Ayhan’ın Şanlıurfa’ya atanmasından sonra her platformda eğitme önem verdiğini, eğitimi desteklediğini görmenin kendileri için de ciddi bir ilham kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Kuş, “İnşallah Sayın Valimizin vereceği desteklerle sınav hazırlık merkezlerimizin sayısını bu yıl içerisinde dörde çıkarmak istiyoruz. Yine Süleymanşah Gençlik Merkezimizin açılışını da yakında gerçekleştireceğiz. Eyyübiye gerçekten Türkiye’nin en dezavantajlı ilçelerinden biri. Maddi anlamda vatandaşlarımız, evlatlarımız gerçekten sıkıntılı. O yüzden eğitim noktasında ciddi manada desteklenmeleri gerekiyor. Eyyübiye Belediyesi olarak biz de kendilerine destek olmak istedik. İnşallah bu desteklerimiz artarak devam edecektir” diyerek, eğitime verdiği desteklerden dolayı Vali Ayhan’a teşekkür etti.