AK Parti’den istifasıyla gündemden düşmeyen Fakıbaba’nın 26 yıl önce, 1997’de, o günlerde izlenme rekorları kıran Fırat Dizisinde rol aldığı ortaya çıktı

Renkli kişiliği ile siyaset arenasında boy gösteren Fakıbaba’nın yıllar önce ‘Fırat’ dizisinde rol aldığı görüntüler büyük yankı uyandırdı.
Siyasetin fenomen ismi Fakıbaba’nın AK Parti’den istifa etmesine ve İYİ Parti’ye katılmasına en büyük eleştiri, Fırat Dizisindeki rol arkadaşı,  Şanlıurfalı hemşerisi türkücü İbrahim Tatlıses’ten geldi

Tuncer'in Alacağı Fiyat Duyanların Dudağını Uçuklattı Tuncer'in Alacağı Fiyat Duyanların Dudağını Uçuklattı

Fakıbaba ile Tatlıses’in yolları 26 yıl önce, 1997’de Tatlıses’in Urfa’da çektiği ve o günlerde izlenme rekorları kıran dizi de kesişse de AK Parti’den istifasıyla yolları bir hafta önce ayrıldı.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini İbrahim Tatlıses’in yaptığı Fırat Dizisinde,  doktor rolünde oynadığı bölümde Fakıbaba, kızının üzüntüden kanser olduğunu öğrenen bir ağaya hastalığın teşhisini açıklıyor.

26 yıl önce rol aldığı dizinin yayınlanmasının ardından geçen 18 yılda Fakıbaba, AK Parti’nin adayı olarak 2004 yılında Şanlıurfa’ya Belediye Başkanı seçildi. Bir sonraki dönemde ise tartışmalarla geçen seçim dönemi sonunda AK Parti, Fakıbaba’yı 2009 yılında aday göstermedi.  Fakıbaba da bağımsız aday oldu. Ak Parti’yi yendi ve ikinci kez belediye başkanı seçildi. Ardından 3 dönem milletvekilliği ve Tarım Bakanlığı yapan Fakıbaba, bir hafta önce de AK Parti’den ist,fa edip İYİ Parti’ye geçti.

Günlerdir siyasetin gündeminden düşmeyen Fakıbaba’nın 1997 yılında başhekimliği döneminde Fırat Dizisinin 3. Bölümünde rol aldığı ortaya çıkması büyük yankı uyandırdı.

Fakıbaba, dizinin 3. Bölümünde kendi mesleğinde bir rol üstlenmişti. Doktor rolünü canlandıran Fakıbaba, aniden rahatsızlanarak hastaneye getirilmiş bir ağa kızının, kanser olduğunu teşhis ederek babasına söylüyor. Bu haber üzerine yıkılan baba ise, Fakıbaba’dan kızını sağlıklı olduğuna dair ikna etmesini istiyor. Hasta yatağında ki genç kızı odasında kontrol eden Fakıbaba, burada oynadığı ikinci sahnede genç kıza iyi olduğunu ama kısa süre kontrollerinde kalması gerektiğini söylüyor.

FAKIBABA’NIN İŞTE DİZİDEKİ ROL ARKADAŞLARI 

1997 yılında Star TV’de yayınlanan, yönetmenliğini İbrahim Tatlıses’in yaptığı Fırat Dizisi’nde, Fakıbaba’nın rol arkadaşları ise İbrahim Tatlıses, Gülben Ergen, Atilla Pakdemir, Aydemir Akbaş gibi ünlü isimler. 46 yaşında rol aldığı dizide çok genç görünen Fakıbaba’nın dizideki sesi ise dublajla verilmiş.
Fırat’ın azgın sularının aldığı bir canın ardından bir ailenin yaşadıkları ve bir aşkın hikâyesini anlatan Fırat Dizisi ekranda yer aldığı yıllarda Şanlıurfa’nın ulusal mecrada da tanıtımı için önemli bir rol oynamıştı.