Şanlıurfa Belediyesi eski başkanı Fakıbaba ile Gaziantep Belediyesi eski başkanı Güzelbey'den, 2 aydır savaşın devam ettiği Ukrayna’ya gizemli bir ziyaret.

 İki başkanın Ukrayna ziyareti, kamuoyunda “Acaba barış elçiliğine mi soyundular” yorumlarına neden oldu.
Fakıbaba ile Asım Güzelbey’in ortak özelikleri aynı dönemde belediye başkanlığı yapmaları değil sadece. İkisi de hekim. İkisi de cerrah doktor. Ukrayna’da ilk ziyaretleri de bu yüzden şehir hastanesi olmuş.Gidiş nedenleri de buradan kaynaklanıyor. İki doktorun savaşın ortasında kalanların, sağlık koşularını yerinde inceleme fırsatı bulmuş. 

Gözden kaçırmayın

Urfa’dan Atina’ya Gittiler Övgüyü Hak Ettiler Urfa’dan Atina’ya Gittiler Övgüyü Hak Ettiler

GÜZELBEY’DEN URFA’NIN EFSANE BELEDİYE BAŞKANI HATIRLATMASI 

Fakıbaba ile Güzelbey, Ukrayna’nın sınırdaki şehrinde akıllarında kalanlar arasında, barikatlar, güvenlik kontrolü ve yolda ki rastgele atılmış kamyon lastikleri olmuş. Ukrayna’nın en batısında ki bir şehir olan Lviv’in UNESCO Dünya kültür miras listesinde yer aldığını hatırlatan Gaziantep eski Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, ziyaretine dair izlenimlerini Gaziantep27 Gazetesi Sahibi Ökkeş Özekşi'ye yazdı ve fotoğrafları paylaştı.
Gaziantep eski Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey “Tabii Ukrayna’da yalnız değilim. Yanımda eski Tarım Bakanı ve Urfa’nın efsane Belediye Başkanı Dostum Dr. Ahmet Fakıbaba var.  Daha önce Ukrayna’ya Tarihi Kentler Birliği Başkanı olarak gelmiştim. O günler, her taraf cıvıl cıvıl ve hareketli idi. İnsanların yüzü gülüyordu. Hatta burası zengin bir yer değil, buna rağmen insanlar ne kadar mutlu diye neredeyse imrenmiştik. Oysa şimdi, endişe ve gerginlik. Şehir kapkara Saat 22.00 den sonra ışıklar söndürülüyor ve sokağa çıkma yasağı başlıyor. Sabah siren sesi ile uyanmak, Ama bu defa ki siren bombardıman değil, sokağa çıkma yasağının müjdecisi. Bakalım bugün bizi neler bekliyor.”ifadelerini kullandı.