Fırsat bulduğu her zaman Şanlıurfa’ya gelen esnaf ve vatandaşların sorunlarını yerinde inceleyen Fakıbaba, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunarak göndermelerde bulundu. Siyasetin masada yemek yenilerek yapılmadığını vurgulayan Fakıbaba esnaf kimseyi görmediğini bana şikayet ediyor dedi.


EKONOMİ, SAĞLIK, EĞİTİM VE İŞSİZLİK GÜNDEM MADDESİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba Şanlıurfa GAPTEAM’da basın mensuplarıyla bir araya gelerek birtakım temaslarını sürdürüyor. Fakıbaba yapılan toplantıda Şanlıurfa ile ilgili gündemi değerlendirerek Ekonomi, işsizlik, sağlık, eğitimi konularını ele aldı. Fakıbaba’nın üzerinde durduğu konular arasında kendisinin herhangi bir partiye eğilimi olmadığını ve AK Partili olup Ak Parti’ye birçok katkısının olduğunu dile getirerek basın mensuplarının yönelttiği soruları yanıtladı.
Fakıbaba Belediye Başkanlığına Aday olup olmayacağı sorusuna ise her şeyin kısmet olacağını belirterek açık kapı bıraktı. Ak Partili Teşkilatların Ahmet Eşref Fakıbaba ‘ya uzaklığı ile ilgili soruya ise ben Çalıştım çabaladım ama saygıda onlardan saygısızlık da onlardandır diyerek eleştirdi.


LAFA BAKARIM LAF MI DİYE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE
Muhabirlerden gelen sorular arasında Fakıbaba’nın Urfa’ya gelmesinin ardından diğer siyasilerinde sahaya inmesini nasıl değerlendiriyorsunuz ve sosyal Medya’dan paylaştığınız ''lafa bakarım la mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye'' diye bir paylaşım yaptınız her hangi bir ima var mı sorusunu bir açıklama var mı?: ''İma var adama biliyorum o adama direkt ilettiğim bir mesajdır seni siyasi olarak asla düşünmüyorum ve saymıyorum, ilk sorunuz ’uda cevaplayayım benim gelmemi mi bekliyordunuz diye soruyorum? ne güzel hepinizi sahada görüyoruz bilsem ki hep böyle olacak her gün sahada olurum masalarda yemek yiyerek siyaset yapılmaz’ ‘diyerek sitemlerde bulundu.