AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında "Şanlıurfa kardeşliğin; Kürt'ün, Türk'ün, Arap'ın; Süryani'nin ve Müslüman’ın hep beraber kardeşçe yaşadığı, sadece Türkiye'ye değil bütün dünyaya örnek olan bir şehirdir.” diyen  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Fakıbaba büyük medeniyetlerin doğduğu peygamberler şehrinde Şanlıurfa halkının topraklarını işgal eden düşmanlara karşı destansı bir mücadele örneği sergilediğini hatırlattı.

Gözden kaçırmayın

Urfa'nın Yeni Valisi Urfalı Bakan Nebati'yi Ziyaret Etti Urfa'nın Yeni Valisi Urfalı Bakan Nebati'yi Ziyaret Etti

Mesajında,  birlik ve beraberliğin tek yumruk olduğu Kuvayi Milliye ruhu ile 11 Nisan 1920’de tarihe altın harflerle yazılan şanlı bir zaferin kazanıldığını anımsatan Fakıbaba “Ülkesi için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi koruyacak, ecdadımızın bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatacağız.

Kahraman ecdadımızdan devraldığımız bu değerli mirası, aynı ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirmek ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, tarihimize ve ecdadımıza karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Bu vesile ile Şanlıurfalı hemşehrilerimizin bu milli gününü en içten duygularla tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.