Fakıbaba bugün akşama doğru Ankara’dan Şanlıurfa’ya geldi. GAP Tarımsal Araştırma Misafirhanesine geleceğini duyan binlerce Urfalı,  GAPTEM’in bahçesinde Fakıbaba’yı beklemeye başladı.Karşılamaya gelenler arasında çok sayıda muhtar ve STK başkanı da vardı.

FAKIBABA EZİLME TEHLİKESİ YAŞADI

Fakıbaba’nın aracı, GAPTEM bahçesine girişinde güçlükle ilerledi. Aracından inip kendisini karşılayanların arasına karışan Fakıbaba, kalabalık arasında ilerlemekte güçlük çekti. Fakıbaba, sevgi gösterisiyle karşılanırken izdiham yaşandı. Yaşanan izdihamda Fakıbaba, bir ara ezilme tehlikesi geçirdi.

FAKIBABA’NIN YANINDA AK PARTİ’DEN HİÇ KİMSENİN OLMAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Daha sonra GAPTEM’in konferans salonuna geçerek kendisini karşılayanları selamlayan Fakıbaba’ya Urfa’daki basın da yoğun ilgi gösterdi. Doğruları söylemesi, adaletten, haktan yana bir duruş sergilemesiyle halkın taktirini kazanan Fakıbaba’nın programına kendi partisi AK Parti'den hiç kimsenin katılmaması dikkat çekti.

fakıbaba2

“URFA’DA TAKIM KAPTANI YOK VE BÜTÜN SORUNLAR BUNDAN KAYNAKLANIYOR”

Fakıbaba, kendisini karşılayan kalabalığa ve gazetecilerin sorularına verdiği cevapta, Urfa’da siyasi anlamda takım kaptanlığı eksikliği bulunduğunu herkesin kendine göre bir yol belirleyip işleri yürüttüğü için de birlikteliğin olmadığından yakındı. 

" BU TAKIMI URFALILARLA BİZ KURACAĞIZ"

Bu yüzden de son 3-4 yıldır milletvekillerinin pasifize edilmesiyle Urfa’ya gereken hizmeti yapamadığı için çok üzgün olduğunu aktaran Fakıbaba “ Ahmet Fakıbaba olarak bundan sonra bu takımın kurulmasında evvel Allah ben hemşerilerimle beraber olacağım. Biz bu takımı kuracağız.  Ahmet Fakıbaba olarak bırakın belediye başkanlığımı, milletvekilliğimi, bakanlığımı. Urfa’ya en fazla bu konu da yardım etmem gerektiğine inan bir kardeşinizim. Çünkü artık çok önemli tecrübeler edindik. 

“BİZ YERİMİZİ YENİ FAKIBABALARA BIRAKMAMIZ LAZIM AMA BU FAKIBABALAR ENGELLENMEK İSTENİYOR”

Artık bizim yerimize geçecek çok değerli Fakıbabalar var.  Arkadaşların bir kısmı bu Fakıbabaları engellemek istiyorlar. Meselenin temelinde bu var arkadaşlar.  Ama biz Urfa’da bu takımı kurarsak çok Fakıbabalar ve Fakıbaba’dan çok daha başarılı insanlar göreceksiniz.” dedi.

 “FAKIBABA’NIN URFA’YA AŞKI BİTMİYOR Kİ; URFALILARIN FAKIBABA’YA AŞKI BİTSİN”

Urfagaste’den Erkan Göncü’nün “Diyorsunuz ki 3-4 yıldır pasifim. Siz pasifim demenize rağmen bugün karşılama töreninde gördük ki; Urfalıların Fakıbaba Aşkı bitmiyor. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?”  sorusuna Fakıbaba şöyle cevap verdi;

Fakıbaba’nın Urfa’ya aşkı bitmiyor ki; Urfalıların Fakıbaba’ya aşkı bitsin. Aşk karşılıklıdır. Sevgi karşılıklıdır. Bakın çok samimi olarak söylüyorum. Ben Urfa’ya canımı vermezsem şerefsizim. Ve bir şey beklemiyorum da. Çünkü Allah bana her şeyi verdi. Urfalılar bana her şeyi verdi. Daha ne olsun? Gariban bir ailenin çocuğuydum; bakan oldum. Milletvekili oldum. Belediye başkanı oldum. Urfalılar beni hep desteklediler. Şimdi de Urfalılar, bana 'Gel muhtar ol.' deseler muhtar olurum. Ben Urfalıların her zaman emrindeyim. Allah Urfalılardan razı olsun. Urfalılar şu sıcakta ve şu Pazar gününde pikniği bırakıp gelmişlerse Urfalıların aşkı bitmemiş demektir. Valla Fakıbaba’nın aşkı da hiç bitmeyecek.”