Şanlıurfa’da tanınırlığı ve bilinirliği olan, toplumda karşılığı bulunan Faruk Bayuk’un 2023 Genel Seçimlerinde adının milletvekilliği aday adaylığına geçiyor. 2023 Genel seçimlerinin öne alınması son günlerde güçlenirken Faruk Bayuk’un da seçim çalışmalarına hız verdiği görüldü.

Önümüzdeki günlerde belediye meclis üyeliğinden istifa edip milletvekili aday adaylığı konuşulan Faruk Bayuk’un, son günlerde Ankara ve Urfa temasları dikkat çekiyor. Toplumun farklı kesimlerine yaptığı ziyaretle seçim çalışma temposunu artıran Faruk Bayuk’un siyasetin merkezi Ankara’da da kontak kurduğu güçlü isimler bulunuyor.

Faruk Bayuk aday adaylığı ile çok fazla konuşmasa da attığı her adım kamuoyunda yakından takip ediliyor.

Faruk Bayuk aday mı

FARUK BAYUK’UN NERDEN NEREYE DEDİRTEN BAŞARI HİKAYESİ 

Atatürk Barajı Tünel çıkışının devamında olan ve Fırat Nehri’nin suyunu Harran Ovasına taşıyan Balaban Köprüsündeki kontrol noktasında iş hayatına bekçilikle başlayan,aynı zamanda yerel bir radyoda da program yaparak basın dünyasında atılan Faruk Bayuk, daha sonra Şanlıurfa’nın en fazla izlenen Güneydoğu Televizyonunda çalışmaya başladı. 

Kulisler Hareketlendi, Urfalı Bakan Görevden Mi Alınıyor? Kulisler Hareketlendi, Urfalı Bakan Görevden Mi Alınıyor?

Bir süre sonra da çalıştığı GTV’nin ortakları arasına giren ve işçilikten patronluğa yükselen Faruk Bayuk, siyasete ise 2009 yılında atıldı. 2015 yılında AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı yönetiminde Medya Tanıtım Başkanlığı yapan Faruk Bayuk, 2019 yılında belediye meclis üyesi oldu. Yaklaşık 4 yıldır Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinde AK Parti Grup Başkanvekilliği yapan Faruk Bayuk, zaman zaman da belediye başkanı il dışında olduğunda başkanlığa vekalet ediyor.