Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım başladı. İktidar partisi de muhalefet partileri de  14 Mayıs seçimlerinde Şanlıurfa'da sahayı boş bırakmamaya çalışıyor.

Bugün Şanlıurfa'ya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun ardından Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da şanlıurfa'ya gelerek miting düzenledi.

Fatih Erbakan, Partisinin Haliliye İlçesindeki il başkanlığı önünde düzenlediği mitingte adeta gövde gösterisi yaptı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, düzenlenen mitingde CHP'ye yüklenerek "Ne kadar makyaj yaparsa yapsın, ne kadar kıyafetini değiştirirse değiştirsin, ne kadar helalleşme, şu, bu derse desin, CHP'nin genetik özellikleri, yapısal özellikleri 70 seneden beri değişmedi” dedi.

Fatih Erbakan'nın konuşması sık sık ‘Milli Görüş Meclis’e’ tezahüratları ile kesildi. 

BARAJ DERDİ OLMADAN 21 SENE SONRA MİLLİ GÖRÜŞ YENİDEN MECLİSTE OLACAK

Seçim barajı derdi olmadan girdikleri bu seçimlerde Milli Görüşü tam 21 sene aradan sonra yeniden Meclis’e taşıyacaklarını kaydeden Erbakan “Biz yapıcı muhalefet yapıyoruz, doğruya destek, hayra motor oluyoruz. Yanlışa, şerre karşı uyarıyoruz, buna engel oluyoruz. Eksiklerin tamamlanması için projeler, fikirler ortaya koyuyoruz, çözümler ortaya koyuyoruz. Bu yapıcı muhalefet anlayışı sadece eleştiren değil, çözümü ortaya koyan siyaset anlayışı Meclis’te olduğu zaman bunun iktidara da hükümete de çok büyük faydası var.

CUMHUR İTTİFAKI’NA GİRMEKLE ÜLKEMİZ ADINA ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAR ALDIK

Seçimler öncesi ülkemiz ve milletimiz için, parti olarak ülkemiz için çok önemli ve stratejik bir karar aldık’ diyen Erbakan, “Ailemizin korunması için, inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımızın kaybedilmemesi için seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında girme kararı aldık. Bu kararı almamızda 7’li masa blokunun gayri milli söylemlerinin çok büyük bir rolü var. Bu ittifakın Türkiye’de iktidar olmasına vesile olmamak adına böyle bir karar aldık.

fatih erbakan-2

MECLİSTE OLMAMAMIZA RAĞMEN LGBT-EYT KONULARINDA CİDDİ MÜCADELELERİMİZ OLDU

Seçim barajı derdi olmadan girdikleri bu seçimlerde Milli görüşü tam 21 sene aradan sonra yeniden Meclis’e taşıyacaklarını kaydeden Erbakan,  “Şu 7'li masanın destekçileri kim? PKK, PYD, YPG, FETÖ, LGBT lobileri, dış güçler. Bunlar, bu ülkenin, bu milletin hayrına bir şey isterler mi? Eğer bunlar 7'li masayı destekliyorsa, bizim 7'li masanın karşısında Cumhur İttifakı'nda yer almamız gerekiyor demektir. Meclis dışında bile Yeniden Refah Partisi çok büyük hayırlara vesile oldu. Asgari ücret zamlarındaki tutumu, emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkmasındaki mücadelesi, daha da yüksek olmasını istedi ama en azından bu seviyeye getirildi. İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması, Ayasofya'nın cami olması, LGBT konusunda duyarlı olunması, uyanık olunması, pandemi döneminde ne olduğu belli olmayan aşılardan milletimizin yeni nesillerin korunması, bütün bu konularda Yeniden Refah Partimiz Meclis dışında olmasına rağmen çok hayırlı bir mücadeleyi gerçekleştirdik. Kısmen de olsa EYT'lilerin mağduriyetlerinin giderilmesi, Yeniden Refah Partimizin mücadelesinin çok büyük etkisi oldu. Meclis dışında dahi bu hayırlara vesile olduysak 14 Mayıs'tan sonra Meclis’te çok daha büyük hayırlara vesile olacağız inşallah.

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'IN YENİDEN SEÇİLMESİ 7'Lİ MASANIN FELAKETLERİNDEN KORUNMAK  SON DERECE ÖNEMLİ

Kasım Gülpınar; Şimdi Gerçek Dostlarımızı Bir Görelim Bakalım Kasım Gülpınar; Şimdi Gerçek Dostlarımızı Bir Görelim Bakalım

Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesi, 7'li masanın felaketlerinden korunmak için son derece önemli. Diğer çok önemli bir husus da Yeniden Refah Partimizin mutlaka ama mutlaka Türkiye Büyük Millet Meclisine taşınması. Bütün Urfa'da diyeceğiz ki en azından her evden bir tane oy istiyoruz. Bir tane oy Erdoğan'a, bir tane oy Yeniden Refah Partisi'ne istiyoruz diyeceğiz. Çünkü Yeniden Refah Partimizin Meclis’te olması, iktidarın da, AK Parti'nin de faydasına olacak bir iş. Biz yapıcı muhalefet yapıyoruz, doğruya destek oluyoruz. Hayra motor oluyoruz. Yanlışa, şerre karşı uyarıyoruz, buna engel oluyoruz. Eksiklerin tamamlanması için projeler, fikirler ortaya koyuyoruz, çözümler ortaya koyuyoruz. Bu yapıcı muhalefet anlayışı sadece eleştiren değil, çözümü ortaya koyan siyaset anlayışı Meclis’te olduğu zaman bunun iktidara da hükümete de çok büyük faydası var. Bunu mutlaka Urfalılara anlatmamız lazım

MECLİSTE ADİL DÜZENİN TEMSİLCİSİ OLACAĞIZ

Paylaşımda ve yönetimde adaletin, önce ahlak ve maneviyatın, adil düzenin Meclis’te temsilcisi olacağız. Meclis’te, AK Parti ile yapmış olduğumuz ve milletimizin feraha ermesi için ortaya koyduğumuz  mutabakat maddelerinin uygulanmasının takipçisi olacağız. Milletimiz 14 Mayıs’ta ülke olarak bir maceraya sürüklenmemize izin vermeyecektir. 8 başlı bir sistemin karmaşasına izin vermeyecek ferasetli milletimiz, Cumhurbaşkanlığında Sayın Erdoğan’ı, milletvekili seçimlerinde de Yeniden Refah Partimizi Meclis’e taşıyacaktır. Bir kez daha güçlü bir şekilde barajları aştık geliyoruz ve Milli Görüş Meclis’e diyoruz"