Fedai Çakmaklı yaptığı açıklamada zehir zemberek iddialarda bulundu; Fedai Çakmaklı İYİ Parti binası önünde yaptığı açıklamada şu iddiaları dile getirdi;

 “Meral hanım Urfa’ya her geldiğinde ’Türkiye’nin en başarılı il başkanısın oğlum. Seni tebrik ediyorum.’ Derdi. Seçim sürecinde ise ‘Fedai oğlum İl Başkanlığı sürecini çok başarılı bir şekilde geçirdin. İstifa et gel seni Ankara’da görmek istiyoruz. ’demişti. 

“PARTİMİZİ DAVAMIZI PARAYA SATTILAR”

Ama görünen o ki partimizle uzaktan yakından alakası olmayan insanlar, Urfa’da konuşulan şaibeye rağmen, maalesef ciddi paraların döndüğü ve benimde listede olmadığımı buradan ifade etmek istiyorum.  Partimizi davamızı paraya sattılar.
Sayın genel başkanımız hep beşli çeteden bahsederdi. Burada da beşli çete var. Sayın genel başkanımız sayın cumhurbaşkanına diyordu ki ‘Kasanın başına damadı koymuşsun’ burada da kasanın başına koymuş. 

TÜRKİYE’DE SİYASET ÇÖKMÜŞTÜR, BU LİDERLERE GÜVENMEYİN

Türkiye’de siyaset çökmüştür arkadaşlar. Bu liderlere güvenmeyin. Bu liderler bu seviyeye düşmüşse vatandaşın artık şapkasını önüne koyup iyi muhasebe yapması lazım.

Şanlıurfalı Vatandaşlar: Seçim Bitti, Meclis Açılsa da Ne Yapacaklarını Görsek Şanlıurfalı Vatandaşlar: Seçim Bitti, Meclis Açılsa da Ne Yapacaklarını Görsek

BEN PARTİMDEN İSTİFA EDİYORUM İL BAŞKANLIĞININ TAMAMI İSTİFA EDECEK 

Ben istiyorum. İstifaların arkası gelecek. Aday Adaylarımızın zaten 6’sı istifa etti. İl Başkanlığının tamamı istifa edecek."