Şanlıurfa Dahil 10 İldeki Depremin Bilançosu: 284 Ölü Şanlıurfa Dahil 10 İldeki Depremin Bilançosu: 284 Ölü

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, GAP’ın Başkenti olan Şanlıurfa’nın ülkenin en fakir şehirlerden biri olduğunu belirterek “Bölgemizdeki insanların sıkıntıları çok ve biz siyasetçilere büyük görevler düşüyor. Şanlıurfalıların taleplerini siyasetçiler tam anlamıyla yerine getiremiyorlar. ’dedi.

Urfadasın haber sitesine konuşan İyi Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Şanlıurfa’nın farklı bir mozaiğe sahip olduğunu ve zor bir bölge olduğunu aktardı.

‘’ŞANLIURFALILARIN TALEPLERİNİ SİYASETÇİLER TAM ANLAMIYLA YERİNE GETİREMİYORLAR’’

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;’’ Vatandaşımızın talepleri, sorunları var. Öğrenciden, öğretmene kadar çiftçimizden, tarım işçisine kadar her anlamda bölgemizdeki insanların sıkıntıları var. Bu vesile ile biz siyasetçilere büyük görevler, büyük vazifeler düşer. Biz vekilleri Ankara’ya gönderdik. Fakat onlar bizleri ve vatandaşları unuttu. Bu anlamda şuanda Şanlıurfalıların taleplerini siyasetçiler tam anlamıyla yerine getiremiyorlar.

“GAP’IN BAŞKENTİYİZ AMA HER YIL ANADOLUNUN DEĞİŞİK ŞEHİRLERİNE 500 BİN MEVSİMLİK İŞÇİ GİDİYOR”

Vekiller vatandaşlarımızın sorunlarını mecliste gündeme taşımıyorlar. Herkes üzerine düşen görevleri laikiyle yerine getirmiş olsalardı Şanlıurfa daha özgür, daha mutlu ve refah seviyesi daha yüksek bir şehir olarak anılırdı. Maalesef ki Şanlıurfa ülkemizde en fakir olan şehirlerden bir tanesi. GAP’ın başkentiyiz ama her sene 500.000 civarında Şanlıurfalı kardeşlerimizi Anadolu’nun değişik yerlerine tarım işçisi olarak gönderiyoruz. Genel başkanımıza, genel merkezimize bu konular ile ilgili raporlar sunduk.

“SANDIKTA ŞANLIURFA HAKKETTİĞİ YERİNİ ALACAK”

Görevimiz zor. Çünkü bölgemiz sıkıntılı, vatandaşımız mağdur. Önümüzdeki seçimlerde, sandıkta Şanlıurfa hakkettiği yerini alacak. Ben istiyorum ki diğer siyasi partilerinde vekilleri iyi insanlar olsun. Çünkü biz birlikte bu ülkeyi yöneteceğiz. Bu anlamda biz birlik olursak Şanlıurfa’ya katkı sunarız ama biz ayrıştırıcı dili yani mevcut iktidarın 20 yıldır kullandığı dili kullanırsak Şanlıurfa ve ülkemize zarar veririz.

‘’TEŞKİLAT OLARAK SEÇİME HAZIRIZ; YARIN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ’’

Teşkilat olarak seçime hazırız; yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Biz iyi parti olarak ilk günden beri sayın genel başkanımızın önderliğinde iktidar olacağımızı daha önce söylemiştik. Türkiye genelinde il ve ilçe teşkilatlarımızda kongre kararı alındı.

‘’PARTİMİZE KATILIMLAR ARTIYOR, MİLLETİMİZ YÜZÜNÜ BİZE DÖNDÜ’’

 Partimiz ülkeyi yöneterek Şanlıurfalı kardeşlerimizi temsil edecek. Onlara siyasi olarak yardım edecek ekipleri, kadroları kuruyoruz. Son iki ilçemizin kongresi kaldı. İl kongremizi 14 Ocak’ta gerçekleştireceğiz. Milletimiz yüzünü bize döndü, güneşe döndü. Ben iyi partinin iktidar olacağına inanıyorum. İl başkanı olduğumda 340 üyemiz vardı şuanda ise 7500 üyemiz var ve kongre kararı alındığından itibaren üye girişleri alınmadı. Partimize katılımlar artıyor.’’