Deprem sonrası Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı depremzedelere konut seferberliği için Adıyaman’da birinci sınıf tarım arazisinde çalışmalara start verdi.

Adıyaman’da seçilen yeni TOKİ konutları alanın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Mehmet Selim Açar, haklı bir tepkide bulundu. 

“A4 KÂĞIDA ŞEHİR PLANI ÇİZEN MARAŞ MİLLETVEKİLİNİN PLANLAMA KAFASI OLSA GEREK!”

 Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Mehmet Selim Açar, tepkisinde “ bu felaketten zerre ders çıkarmamış olduğumuzun ilanı olmuş. Dök kireci vur kepçeyi! Yazık, inanın gelişmiş hiç bir ülkede örneğini göremezsiniz. Sözüm ona A4 kağıda şehir planı çizen Maraş milletvekilinin planlama kafası olsa gerek!

“BEYAZ ADAM HALEN BETONUN YENMEYEN BİR ŞEY OLDUĞUNU ANLAMAMIŞ”

Maalesef aynen böyle yapacaklar. Kayalık sağlam zeminlerin oturumu ve alt yapı maliyetlerindense; en kolayı bul düzlüğü, döşe döşeyebildiğin kadar kutuyu. Beyaz adam hala betonun yenmeyen bir şey olduğunu anlamamış ne yazık !..”dedi.

maraş milletvekili

Bu arada AK Parti Kahramanmaraş milletvekili Avukat Ahmet Özdemir depremin memleketini ziyaretinde bir hukukçu olarak eline kalemi alıp  A4 kağıdı üzerine yeni Maraş'ın imarını çizmiş, çoğu zaman kağıt yetmemişti. Bu görüntüler de tepkilere neden olmuştu.

Urfa’da 13 İlçede Kurulun İftar Çadırları Halil İbrahim Sofrasına Dönüştü Urfa’da 13 İlçede Kurulun İftar Çadırları Halil İbrahim Sofrasına Dönüştü