Şanlıurfa'da KHK'dan ihraç edilen ve hakkında silahlı terör örgütü FETÖ/PDY 'den kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari öğretmen gözaltına alındı.

Şanlıurfa il Jandarma Komutanlığına bağlı Karaköprü ilçe jandarma Merkez karakol komutanlığı, Jandarma TEM Şube Müdürlüğü ve JASAT ile ortaklaşa yaptıkları operasyonda silahlı terör örgütü FETÖ/PDY' ye bilerek ve isteyerek yardım eden firari öğretmen Saklandığı ikamette gözaltına alındı. 

Alınan bilgiye göre, KHK'dan ihraç edilen ve firar olan  öğretmen M.H.T.nin Karaköprü ilçesinde olduğu istihbaratını almasıyla şafak operasyonu  için düğmeye bastı. Firari olan ve hakkında kesinleşmiş 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası bulunan eski öğretmen M. H. T. başarılı bir şekilde yakalanarak gözaltına alındı.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezi İnşaatı Hızla Yükseliyor Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezi İnşaatı Hızla Yükseliyor

Şanlıurfa il Jandarma Komutanlığı na bağlı Karaköprü ilçe jandarma merkez karakol komutanlığı ekipleri, Jandarma TEM ve JASAT’ın ortaklaşa yaptıkları operasyonda  gözaltına aldıkları Firari Öğretmen jandarma daki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.