Mevsimlik işçi olarak gittiği Hatay'da kaybolan ve 3 gün sonra cansız bedeni bulunan Fidan Tunç'un cenazesi memleketi Şanlıurfa'ya gönderildi.

CENAZEYİ JANDARMA ADLİ TIP'DAN ALDI

Şanlıurfa Merkez ve 3 İlçede Silah Kaçakçılığına 5 Gözaltı Şanlıurfa Merkez ve 3 İlçede Silah Kaçakçılığına 5 Gözaltı

Şanlıurfa'dan tarım işçisi olarak gittiği Hatay'da 3 gündür kayıp olan  Fidan Tunç (15) isimli genç kız iddiaya göre 3 gün önce çalışmak için gittiği bahçede çalıştığı esnada ortadan kayboldu. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Fidan’ın ailesi kızları için kayıp başvurusunda bulundu. Üç gündür ailesi ve güvenlik birimleri tarafından her yerde aranan Fidan Tunç ölü olarak başka bir narenciye bahçesinde bulundu. Genç kızın ölümü ile ilgili Erzin Cumhuriyet Başsavcılığınca geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Olası her olumsuzluğun önlemsi için Suriyeliler il dışına çıkarıldı. Genç. kızın ncenazesi Jandarma tarafından adli tıp kurumundan alınarak defin edilmek üzere Şanlıurfa'ya gönderildi.

OPERASYON BAŞLATILDI BİBER GAZI SIKILDI

Erzin ilçesinde 15 Yaşındaki Fidan Tunç isimli Kızın Narenciye Bahçesinde ölü Bulunmasının Ardından Erzin Mahmutlu Mahallesinde Güvenlik Güçleri Geniş Çaplı operasyon Düzenledi Düzenlenen Operasyonda Suriye Uyruklu Vatandaşlar Sehir Dışına Çıkartıldı Mahallede Geniş Güvenlik Önlemleri Altında Operasyon Devam Ediyor

TABUTUNA KONULAN GELİNLİKLE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Suruç ilçesine bağlı Kara Mahallesi’ne getirilen Tunç’un cenazesinde yakınları uzun süre ağıt yakarak gözyaşı döktü. Fidan Tunç, kılınan cenaze namazın ardından mahalle mezarlığına defnedildi.