Kudüs'te, 30 Nisan'da İsrail polisi tarafından vurularak öldürülen Saklanan'ın naaşını adli soruşturmanın tamamlanmasının ardından Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği tarafından teslim alındı.

Ürdün üzerinden havayolu ile Türkiye’ye getirilen Saklanan'ın cenazesi, İstanbul aktarmalı olarak memleketi Şanlıurfa'ya getirildi.

Saklanan'ın ailesi ve bir grup vatandaş tarafından GAP Havalimanı'nda karşılanan cenaze, Şanlıurfa Adlı Tıp Kurum morgundaki otopsi işlemlerinin ardından Eyüp Peygamber Camisi'ne getirildi.

Burada kılınan cenaze namazının ardından Saklanan, toprağa verildi.

Cenaze programına Saklanan'ın ailesinin yanı binlerce insan katıldı

Cenaze esnasında katılımcılardan bazıları Filistin bayrağı taşıyıp, İsrail aleyhine slogan attı.

- Olay

Şanlıurfa'da imamlık yapan 4 çocuk babası Hasan Saklanan, turistik gezi amacıyla Filistin'e gitmişti.

İsrail polisi, Eski Şehir bölgesinde polise bıçaklı saldırıda bulunduğu iddiasıyla 30 Nisan'da bir kişiyi öldürmüştü.

İsrail polisinden yapılan açıklamada, "Eski Şehir bölgesinde es-Sahire (Herod) Kapısı bölgesinde yerel saatle 12.30 sularında bir kişinin polise bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu, polislerin şüpheli kişiyi ateş açarak etkisiz hale getirdiği ve saldırganda bıçak bulunduğu" ifadelerine yer verilmişti.

Şanlıurfalı Şemsettin'de Kavurucu Sıcakta Ucuz Baklava Kuyruğu Şanlıurfalı Şemsettin'de Kavurucu Sıcakta Ucuz Baklava Kuyruğu

Vücudunun üst kısmından yaralanan polis memurunun durumunun iyi olduğu belirtilen açıklamada, saldırı girişiminde bulunan kişinin 34 yaşında bir Türk vatandaşı olduğu iddia edilmişti.

Editör: Mehmet Fatih Aslan