Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde fırtına ve anız yangınları başta olmak üzere meydana gelen yangınların zarar verdiği tarım arazilerinde hasar tespiti için çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda Birecik'te Kaymakam Mustafa Gürbüz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Kandamar ile birlikte fırtınadan zarar gören fıstık bahçelerini inceledi.

Surtepe, Geçittepe ve Keskince Mahallerindeki ağaçları kırılan ve fıstıkları dökülen çiftçilerle bir araya gelen Gürbüz ve Kandemir, mahalle muhtarlarından ve ilgili personelden bilgi alarak çiftçilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Şanlıurfa'ya Geliyor Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Şanlıurfa'ya Geliyor

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri de yaşanan anız yangınları ve fırtına sonrası zarar gören tarla, sera ve üretim alanlarında hasar  tespit çalışmalarına devam ediyor.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, tarlasında zarar gören çiftçilere seslenerer, "Lütfen zarar tespitleri için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize ulaşın…" dedi.

Editör: Mehmet Fatih Aslan