Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesine bağlı Akziyaret Köyünde sulama kanalı projesinin fiziki alt yapısı bitmesine rağmen 10 yıldır bir türlü su verilmiyor. 

Milli servet ise proje hayata geçirilmediği için çürümeye terk edildi. Kuraklığın pençesinde kıvranan çiftçiler, projenin hayata geçirilip kanallara su verilmesini istiyor. 

Üvey evlat muamelesi görmek istemeyen çiftçilerin sorunu ise Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz gündeme getirdi. Bitmeyen GAP, heba edilen yatırımlar, emeği boşa giden çiftçilerin sorunu için hükümet yetkililerine seslenen CHP)Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz, “Eğer bu çiftçimize gereken destek verilmiş olunsaydı; Biz Ukrayna’dan Rusya’dan buğday ithal etmek zorunda kalmazdık.” dedi.

Gözden kaçırmayın

Urfa Acil Bir Şekilde Afet Bölgesi İlan Edilsin Urfa Acil Bir Şekilde Afet Bölgesi İlan Edilsin

İhalesi 2009 yılında yapılan projenin 2012 yılında faaliyete geçmesi beklenirken aradan geçen 10 yılda kanallara su verilmediğini hatırlatan CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz, açıklamalarını şöyle sürdürdü; ” Ekinler kuraklıktan dolayı kuruma noktasına gelmiş.Çiftçilerden ve muhtardan öğrendiğime kadar 10 güne kadar yağmur yağmazsa emekler boşa gidecek.Buradan iktidara ve sesleniyoruz. Çiftçiye yapmış olduğunuz zulme son verin. Bu projeye o kadar para döktünüz neden bu projeyi hayata geçirip çiftçinin yüzünü güldürmediniz. 

Akziyaret Köyü Muhtarı Osman Kaya da  “Bu kanalı yaparken 2012 yılında biteceği sözü verildi.2022 yılına girdik bir çalışma yok. Suruç’a su verildi. Ama bize su verilmedi. Biz sahipsiz olduğumuz için mi bize su verilmiyor.”ifadelerini kullandı.