GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na 2 yıldan sonra başkan atandı. GAP İdaresi Başkanlığı görevine Diyarbakırlı Dr. Hasan Maral atandı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri olarak görev yapan Dr. Hasan Maral’ın atama kararı bugünkü Resmi Gazete yayınlandı.

Dr. Hasan Maral’, atamasıyla ilgili sosyal medya hesabından "Yüksek tensipleriyle şahsımı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı olarak onurlandıran Cumhurbaşkanımız @RTErdogan ve Bakanımız @varank‘a şükranlarımı sunarım. Destek ve himayelerini hiç bir zaman esirgemeyen 
Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri'ye  hassaten teşekkür ederim." paylaşımında bulundu.

İsveç Büyükelçisi ve Eşi Şanlıurfa Ziyaretini Sürdürüyor İsveç Büyükelçisi ve Eşi Şanlıurfa Ziyaretini Sürdürüyor

Bu arada Sadrettin Karahocagil, emeklik kararı nedeniyle 2008 yılından 2020 yılına kadar yürüttüğü GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) görevinden ayrılmıştı. Sadrettin Karahocagil’den sonra 2 yıldır yeni bir isim atanmamış GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı Mehmet Açıkgöz vekâleten yürütüyordu.

KİME NİYET KİME KISMET

Bu süre zarfı içinde GAP İdaresi Başkanlığı için Şanlıurfalı 2 isim gündeme gelmişti. Bunlardan biri 24.Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök diğeri ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğinden ayrılan Mahmut Kırıkçı. Ancak bu 2 isimin yerine bugün merkezi Diyarbakır’da bulunan Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral GAP İdaresi başkanlığına atanması dikkat çekti.

DR. HASAN MARAL KİMDİR?

Diyarbakır Hani İlçesi doğumlu olan Dr. Hasan Maral 2 üniversite mezunu olup iyi derecede İngilizce biliyor. 2 çocuk babası olan Dr. Hasan Maral Ziraat Fakültesi ve Kamu Yönetimi mezunudur. Memuriyete Bitlis-Güroymak İlçe Tarım Müdürlüğünde Teknisyen olarak başlayan Dr. Hasan Maral daha sonra sırasıyla Diyarbakır Hani İlçe Tarım Müdürlüğünde Mühendislik, Diyarbakır Çermik İlçe Tarım Müdürlüğü, ve 2015 yılında da Karacadağ Kalkınma Ajansı’na geçiş yaptı. 2016 yılının Nisan ayında Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri rahatsızlanıp vefat edince yerine Dr. Hasan Maral atanmıştı.