Gazeteci Sedat Ergin, 31 Mar Yerel Seçimlerini konu alan bir yazı serisinin 12.'sinde "Eski başbakanlardan Prof. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın liderliğini yaptığı Yeniden Refah Partisi (YRP), sandıklarda elde ettiği ve ülke genelinde yüzde 7 oranına yaklaştığı sonuçla pek çok siyasi gözlemciyi şaşırttı."dedi.

Erbakan İle Kasım Gülpınar’ın Şanlıurfa ve İlçelerindeki Temasları Erbakan İle Kasım Gülpınar’ın Şanlıurfa ve İlçelerindeki Temasları

Yerel Seçim yarışın sürpriz yapan aktörlerinden Yeniden Refah Partisi’nin Şanlıurfa detayında ise şu ifadeleri kullandı; YRP’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını eski AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ı aday göstererek kazanması, partinin bu seçimdeki en dikkat çekici başarı öykülerinden biridir. Bununla birlikte YRP, başkanlığı alsa da, Şanlıurfa’da ilçe belediye meclisleri toplamında 263 bin oyla (yüzde 29.88) AK Parti’nin gerisinde kalmıştır."

Bu arada AK Parti’de seçim sonuçlarına ilişkin istişareler devam ederken, Türkiye gazetesinde yer alan bir kulis haberi dikkat çekti. Haberde AK Parti’de bazı isimlerin seçim sonucunu Erdoğan’a yüklediği ve Erdoğan’ın da “Bazı arkadaşlar, tek sorumlu benmişim gibi davranıyor” dediği öne sürüldü.

Editör: Urfadasin Haber