Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu sorumlusu ebe Betül İnci,

“Doğum oranının en yüksek olduğu Şanlıurfa ilimizde anne dostu hastane kapsamında atılan adımlar doğrultusunda Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe okuluna artık babalar da aktif bir şekilde katılabiliyor.

Doğumun en büyük destekçisi olan babalara eğitim vermek, aile kavramını sağlamlaştırır. Gebe okulunda ücretsiz olarak verilen anne eğitimleri artık babaları da kapsamakta.

Yükselen Taban Suyu Suruç Devlet Hastanesini Göle Çevirmeye Devam ediyor Yükselen Taban Suyu Suruç Devlet Hastanesini Göle Çevirmeye Devam ediyor

Anneler artık bilinçlendi sıra baba adaylarında” dedi.1 (4) (2)

Baba adaylarına doğum öncesi, doğum ve doğum sonrasında yapılması gerekenler hakkında eğitim alarak eşlerini yalnız bırakmıyor. Eğitime katılan baba adayları eşleri ile Üç haftalık ve haftada bir gün olmak üzere Anne adaylarıyla birlikte tüm eğitim programlarına katılabiliyorlar.

Eğitimler psikolog, diyetisyen, fizyoterapist eşliğinde gebelik egzersizleri, kadın doğum uzmanlarının verdiği normal ve sezeryan doğum eğitimleri, anne sütü ve bebek bakımı eğitimi, çocuk uzman doktorları tarafından çocuk hastalıkları eğitimi ve aile planlaması eğitimi alabiliyorlar.1 (3) (1)

Okulda eğitim alanların kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamanın yanı sıra eşler arasında güçlü ilişkiler ile anne adayına doğum sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili eğitimler veriliyor.