Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi, okulların açılması ile birlikte dar gelirli 1000 aileye kırtasiye malzemesi dağıtımı yaptı.

Çeyrek asırdır ihtiyaç sahibi bin aileye sıcak yemek hizmeti sunan Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi  Yöneticisi Mehmet Emin Demirkol, urfadasın habere yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bir hayır sahibi tarafından 1000 paket kırtasiye malzemesi getirildi. Bizde bunları bugün ailelerimize dağıtıyoruz.

Urfa'da 700 Bin Öğrenci Her Gün Aynı Saatte Aynı Anda Kitap Okuyor Urfa'da 700 Bin Öğrenci Her Gün Aynı Saatte Aynı Anda Kitap Okuyor

Zaten ailelerimiz uzun zamandır soruyorlardı. Gelen kırtasiye malzemelerini öğrencileri olan ailelere dağıtıyoruz.  Allah hayır yapan herkesten razı olsun. 1000 aileye dağıtacağız fazla gelmedi. Daha fazla kırtasiye malzemesi gönderilirse hayırseverler tarafından biz de dağıtımını yaparız.

Burada normalde yemek dağıtımı yapılıyor ama öğrencilerimizin kırtasiye, çanta, kıyafet, ayakkabı gibi eksikleri de gideriliyor. Bizim burada asli görevimiz vatandaşlarımızın ve çocuklarının karnını doyurmak. Onlara yemek ve ekmek vermek. Ama zaman zaman Urfalı hemşerilerimiz kıyafet kırtasiye değişik farklı şeyler getiriyorlar. Bizde onları dağıtıyoruz. Köprü vazifesi görüyoruz. Herkesten Allah razı olsun.”