AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’ın kendisini tanımadıkları eleştirisinde bulunanlarla ilgili sarf ettiği sözlere tepki yağdı.

Sosyal medyada çok sayıda tepkilerden birini de Şanlıurfalı bağımsız siyasetçi Halil Kosovalı gösterdi.
Halil Kosovalı, Gülender Açanal’ın Şanlıurfalar tarafından tanınmasının nedenlerini sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile anlattı.

Gülender Açanal’ın“Ben tanımıyor diyenlerin ya kötü niyetli olduklarını, ya balık hafızalı olduklarını düşünüyorum. Ya da bir Alzheimer başlangıcı falan vardır. Bir sağlıkçı olarak diyorum bir check-up yaptırsın” sözlerine Halil Kosovalı’nın gösterdiği tepki sosyal medyada paylaşım üstüne paylaşım aldı.

Şanlıurfalı bağımsız siyasetçi Halil Kosovalı sosyal medyada yayınladığı videoda Gülender Açanal’a şöyle seslendi;”Şanlıurfalıların sizi tanımaması gayet normal. Çünkü siz başarınızla değil sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizi aday göstermesinden dolayı Milletvekili seçildiniz. Çünkü Şanlıurfalı hemşerilerimiz Cumhurbaşkanına sevgisinden dolayı oyunu gidip ampule basıyor. Siz de bu sayede seçildiniz.

Bir de meclis kürsüsüne çıkarak diğer illerin milletvekilleri gibi bangır bangır Şanlıurfa’nın hangi sorununu dile getirdiniz. Şanlıurfa’nın hangi problemini çözdünüz. Şanlıurfa’ya hangi istihdamı kazandırdınız? Şanlıurfa2ya hangi projeyi getirdiniz de Şanlıurfalı vatandaşlarımız sizi tanısın. 

Gözden kaçırmayın

Erdoğan’nın Katılacağı Gençlik Şöleni İçin Urfa’dan Yolculuk Erdoğan’nın Katılacağı Gençlik Şöleni İçin Urfa’dan Yolculuk

Bakın CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa milletvekili olmamasına rağmen sadece Şanlıurfa’nın sorunlarını sürekli gündeme getirmesinden dolayı Şanlıurfa’da 7’den 70’e herkes tarafından tanınıyor. Onun sayesinde Şanlıurfa’nın bir çok sorunu çözülmüştür. 

Siz, sizin partinize oy verenlere teşekkür edeceğinize,  hakarette bulunmanızı ben Şanlıurfa’nın evladı olarak bunu kabul etmiyorum.”