Şanlıurfa’da 35 yıl eczacılık, 20 yıl siyaset yapan ve şuan milletvekilli olan Gülender Açanal, kendisini tanımayanlara sağlık kontrolünden geçmeyi önerdi

Gözden kaçırmayın

Aziz Aydınlık: Çiftçiye Zulüm Açık Ve Net; İhanettir! Aziz Aydınlık: Çiftçiye Zulüm Açık Ve Net; İhanettir!

Edessa TV’de Ömer Ağ’ın programına katılan ve izleyiciden gelen “Gülender Açanal kimdir? Kendisini tanımıyoruz” sorusuna ise AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, ilginç bir cevap verdi. Bu soruyu yöneltenlerin kötü niyetli olduklarını veya balık hafızalı olduklarını yada Urfalı olmadıklarını düşündüğünü söyleyen Gülender Açanal, kendisini tanımayanlara sağlık kontrolünden geçmeyi önerdi.

“BENİ TANIMAYAN KENDİNE BİR ÇEK UP YAPTIRSIN” 

Gülender Açanal bu konudaki açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Beni tanımayan babamı tanır. 70 yıl doktorluk yaptı. Onu tanımayan dedemi tanır. 39 yıl Müftülük yaptı. Kurtuluş savaşında çok önemli görevler aldı. Atatürk’ün bi zat telgraflaştığı kişidir. Halen hepimizi tanımıyorsa kendini gözden geçirsin. O Urfalı olmayabilir. Veya bir Alzheimer başlangıcı vardır. Kendine bir Çek Up yaptırsın.”

“VATANDAŞLAR EN ÇOK İŞ TALEBİNDE BULUNUYOR”

Urfalıların kendisinden daha çok şahsi işleriyle, tayinleriyle ilgili taleplerde bulunduğunu, en çok da iş talebinde bulunduklarını aktaran Gülender Açanal “ Haklılar tabii ki genç bir nüfusa sahibiz. İş taleplerini karşılamak yine boynumuzun borcu. İş talebinde de belediyelere girmeyi istiyorlar.  Ben belediye başkanlarımıza iş talebinde bulunurken üzülüyorum. 

“BELEDİYELERİN PERSONEL GİDERİ YÜZDE 35’İ GEÇMEMELİ”

Sağlıklı Belediyelerde personel gideri yüzde 35’tir. Belediyelerin personel gideri bütçesi yüzde 35’i geçtiği zaman o belediye hizmetten kısmak zorunda kalıyor. Yani 1 park eksik yapacak 10 işçi daha alacak. Böyle bir vebale girmek istemeyiz.  Ama çok şükür eski dönemlere göre Organize Sanayi Bölgemiz canlandı. Bu konuda belediye başkanlarımız da elini taşın altına koydu. Belediyelerimiz de artık fabrika yapıyor. İş taleplerinde rahatlıkla oraya yönlendiriyoruz. Onda da kadınlar öncelikli. 30-35 yaş sınırı var. Ayakkabıcılar sitesi elimizi rahatlattı o konuda.”ifadelerini kullandı.

“BENİM HAYALİM URFA’YA BİR ZİNCİR HASTANE VE VAKIF ÜNİVERSİTESİ KURULMASI”

Şanlıurfa için hayalini de açıklayan Gülender Açanal “Benim hep hayalimdir özel hastanelerin açılması, özel bir vakıf üniversitesinin açılması. Urfalılar neden Kıbrıs’a gitsin. Harran Üniversitesinden sonra kurulan öğrenci sayısı bizim üniversitemizi geçti. Birazda kendimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Neden tercih edilmiyoruz. Tabi biz vakıf üniversitelerine gittiğimizde halen Harran üniversitesinin 30 bin civarında öğrencisi var.”dedi.