Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali yaklaştıkça  tarih, kültür ve medeniyetin başkenti Şanlıurfa tüm kesimlerin dikkatini çekiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı  tarafından Şanlıurfa’da ilk defa düzenlenecek olan Kültür Yolu Festivali 25 Mayısta başlamasına 15 gün kala Şanlıurfa, Dünya basınının da ilgi odağı oldu.

Hollandalı gazeteci Ingrid Woudwijk bugün Şanlıurfa'ya gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ile Şanlıurfa'nın tarihi, kültürü ve medeniyeti üzerine bir röportaj yaptı.

Şanlıurfa'da Yangın: 5 Kişi Dumandan Etkilendi Şanlıurfa'da Yangın: 5 Kişi Dumandan Etkilendi

31 Mart yerel seçimleri, siyaset ve hayalleri üzerine de konuşulan röportajda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, röportajı ağırlıklı olarak ingilizce sohbet ederek yürüttü, zaman zaman da Hollandalı gazeteci Ingrid Woudwijk'in isteği üzerine röportaj Türkçe sohbet havasında da geçti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ömer Yılan'ın da hazır bulunduğu röportajda, Kasım Gülpınar Hollandalı gazeteci Ingrid Woudwijk'e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.

Editör: Urfadasin Haber