İstiklal Marşının ve saygı duruşunun ardından mindere çıkan U11 – U13 Greko – Romen Güreşçileri, spor salonunu dolduran izleyiciler alkışladı.

Türkiye'nin En Genç Nüfusuna Sahip Urfa'da, Kaç Futbol Tesisi Kaç Futbol Takımı Var? Türkiye'nin En Genç Nüfusuna Sahip Urfa'da, Kaç Futbol Tesisi Kaç Futbol Takımı Var?

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Haliliye Belediyesi, Eyyübiye Belediyesi ve Karaköprü Belediyesinin katkılarıyla bugün başlayan ve 16 Temmuz’da sona erecek müsabakalara farklı illerden bin 300 sporcu katılım gösterdiği bildiridi.

Güreş Federasyonu tarafından 38 hakemin görev aldığı müsabakalara, Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Şeref Eroğlu, Şanlıurfa Valilisi Vali Salih Ayhan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren müsabakanın açılışında yaptığı konuşmada farklı illerden gelen misafirlerin Şanlıurfa’nın tariki kültürel yerlerini mutlaka gezmelerini istedi.

Müsabakanın açılışında konuşan Vali Ayhan, sporculara ve görev alan hakemlere başarılar dileyerek “Bugün 14 Temmuz. Yarında 15 Temmuz. Biz yarın meydanlarda sizlerde bu salondan gülü mesajlar vereceksiniz. Biz evlatlarımızın hiçbir düşüncenin kirli emellerine alet almasını istemiyoruz. Devletine, milletine bağlı, bayrağına aşık evlatlar olmanızı istiyoruz.” dedi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de yaptığı konuşmada hayatını okuduğu milli güreşçilerinden örnek vererek “Hayatını okuduğum göreşçiler ne diyor biliyormusunuz; onlar mindere çıktığımda sırtım yere gelirse bu milletin sırtı yere gelir duygu ve düşüncesi ile minderde güreşiyorum diyor. Sizlerin de milletinizi ve devletinizi düşünerek bu sporu yapmanızı istiyorum “ ifadelerini kullandı.