Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ikamet eden  Abdullah Kaptıcı, gürencinlere olan sevgisinden dolayı evinin 3’ncü katını beslediği güvercinlere tahsis etti.

Abdullah Kaptıcı,  güvercinleri önceleri hobi olarak beslemeye başlamış. Daha sonra güvercinleri besleyip elde ettiği kazancı geçiminde kullandığını ifade eden Abdullah Kaptıcı, ardından işleri büyüterek evimin 3’ncü katını güvercinlere tahsis ettiğini söylüyor.

200 TÜR GÜVERCİNİ BULUNUYOR

 İşten geri kalan tüm zamanımı güvercinlerinin yanında geçiren Abdullah Kaptıcı, "Posta ve elvan başta olmak üzere yaklaşık 200 tür güvercin yetiştiriyorum.  Güvercinlerimin çiftini günün ekonomik koşullarına göre satıyorum. 

500 GÜVERCİNİN OLDUĞU ODAYA KİLİMA BİLE TAKTIRMIŞ

Gaziantep ve Antakya illerinden güvercinlerime yoğun talep var. Şu an yanımda 500 dolayında güvercin bulunuyor. Gün geçtikçe bu sayı artıyor.  Ceylanpınar'da yaz ayları çok sıcak geçtiği için güvercinlerimin bulunduğu yerlere klima taktırtdım. "ifadelerini kullandı.

AK Parti Viranşehir Esk İlçe Başkanı Celalletin Sayan'ın Acı Günü AK Parti Viranşehir Esk İlçe Başkanı Celalletin Sayan'ın Acı Günü

Editör: Urfadasin Haber