AK Parti Bozova İlçe Başkanı Eczacı Süleyman Deveci “Zincir marketler zam etiketleriyle uğraşadursun biz alışveriş için mahalle bakkallarımıza dönelim bence.” dedi.

Ocak Ayı Enflasyonu Açıklandı Ocak Ayı Enflasyonu Açıklandı

AK Parti Bozova İlçe Başkanı Eczacı Süleyman Deveci’nin mahalle bakkalına dönelim çağrısına ise bir daire müdürünün zincir marketlerde yaşadığı olay neden oldu. 

AK Parti Bozova İlçe Başkanı Eczacı Süleyman Deveci’nin aktardığına göre bir daire müdürü asgari ücretin 8.500 lira olduğu gün bir aileye ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete giderken de zincir marketlerden birinde ailenin küçük çocukları tanesi 11 lira 40 kuruş olan şekerlerden bir paket aldı.

Aileyi ziyaret edip elindeki şeker paketini çocuklardan birine takdim eden daire müdürü, evin küçük kız çocuğu “ben de isterim” deyince daire müdürü aynı zincir markete gider ve aynı şeker paketinden bir adet daha aldı. Daire müdürü ödeme için kasaya gittiğinde kasiyer şeker için 15 lira 50 kuruş istedi.

Müdür şaşkınlıkla yarım saat öce aynı paketi 11 lira 40 kuruşa aldığını ve üstündeki etiket fiyatının da henüz 11 lira 40 kuruş olduğunu söyleyince; kasiyer gülerek ” Sistemde fiyatların değiştiğini ve zaten bakın arkadaşlarımız köşeden başlayarak ürünlerin üstündeki fiyatları da değiştiriyorlar” ifadelerini kullandı.

Daire müdürünün yeni fiyatla ürünü alıp kız çocuğu bu şekilde sevindirdiğini hatırlatan AK Parti Bozova İlçe Başkanı Eczacı Süleyman Deveci “Sonuç olarak Malum Zincir Marketler Hükümete, dolayısıyla Devlete şunu demek istiyor ‘Siz Emekliye, Asgari Ücretliye, Memura İstediğiniz kadar zam yapın; biz Halkın alım gücünü arttırmayacağız’

Ben de onlara şunu diyorum;  Halkla oynamayın! Bu Halk size tavır alırsa sizler kiralarınızı dahi ödeyemezsiniz. Zincir marketler zam etiketleriyle uğraşadursun biz alışveriş için mahalle bakkallarımıza dönelim bence.” dedi.