Şanlıurfa Haktanır Sulama Birliği'nin DEDAŞ sorunun nasıl ve kimin çözdüğünün perde arkasını Bağımsız Milletvekili Halil Kosovalı açıkladı.

Şanlıurfa’dan yayın yapan Kanal Urfa’da, Ferhat Özer’in sunduğu Yüz Yüze Siyaset Programına katılan bağımsız milletvekili Halil Kosovalı, Haktanır Sulama Birliği’nin DEDAŞ sorunun çözülmesi için CHP’li Mahmut Tanal’ı aradığını gündem yapıldığını ancak sorunun çözülmediğini ifade etti. Daha sonra ismini vermediği AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerinden birini aradığını anlatan Kosovalı vekille aralarında geçen şu diyalogu şöyle aktardı; 

"İsmini vermeyeyim, hükümetten AK Partili Şanlıurfalı bir vekili aradım. Dedim ki böyle böyle bir durum var. Sorun var.  O vekilde bana diyor ki 'Bunlar yalan söylüyor. Sen bunlara inanma. Bu birliğin borcu var”'

BELGELERLE ÇİFTÇİNİN DURUMUNU ISPATLAYINCA VEKKİL PUHH OLDU

 Ben de tamam dedim ve sonra o vekilin  whatsappına Sulama Birliği'nin borcu olmadığının belgelerini attım. DEDAŞ’ın fantezisi yüzünden çiftçinin bu halde olduğunu ıspatladım. Vekil Puhh oldu! Artık arıyorum telefonuma bile cevap vermiyor.

ALLAH FAKIBABA’DAN RAZI OLSUN

Sonra Fakıbaba’yı aradım. AK Parti’nin Milletvekili Fakıbaba’yı aradım. Fakıbaba’yı aradığım da yanımda soruna çözüm arayan CHP’liler de vardı. Telefonun hoparlörünü de açtım dedim kendi kulağınızla dinleyin. Sayın bakanım dedim ve her şeyi anlattım kendisine. Sağ olsun işi olmasına rağmen Allah ondan razı olsun. 15 dakika içinde bana geri dönüş yaptı. Bana dönüş yaptığında da  yine yanımda o arkadaşlar vardı.  Fakıbaba bana; 'Halil, Allah’ın izniyle sorununuzu çözdüm. Bakan beyle görüştüm. Tarım Bakanı çok anlayışlı bir insandır. Yardımcısını görevlendirecek sıkıntınız Allah’ın izniyle giderilecek' dedi. Allah razı olsun dedim sayın vekilim. Neyse bekledik.

İkinci gün ben CHP’den avukat olan, iki bürokrat, memur arkadaşı evime iftara davet ettim.  Yine tam onların olduğu sırada Fakıbaba beni tekrar aradı. Yine hoparlörü açtım. Fakıbaba bana 'Halil, Enerji Bakanı ile de görüştüm. Enerji Bakanı da yardımcısını görevlendirecek. Akçakale Ziraat Odası Başkanı ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin beyi de aradım. Sizin sorununuz Allah’ın izniyle çözüldü. Yarından itibaren Akçakale suyuna kavuşacak.' dedi.

SORUNU SEN ÇÖZDÜYSEN HADİ GÜNDAŞ SULAMA BİRLİĞİNİN SORUNU ÇÖZ!

Akşam saat sekiz,  dokuz oldu. Bu sorunun çözüldüğü haberini alan o ismini vermediğim  O AK Partili vekilin müritleri hemen sosyal medyada 'Falan vekilimizin girişimleriyle Haktanır Sulama Birliği'nin sorunu çözüldü' paylaşımları yaptı.

Hayır kardeşim Haktanır Sulama Birliğinin sorununu çözen Fakıbaba’dır, CHP’dir ve Benim. Yani benim girişimlerimle, CHP’nin olay yerine gelmesiyle ve Fakıbaba’nın girişimleriyle çözüldü.

Kimse bunu kendine mal etmesin. Eğer o reklamcı vekil ben çözdüm diyorsa; Topçu Gündaş Sulama Birliği’nin 2 elektrik abonesi var. Bir elektrik abonelerinin 11 Milyon borcu var. Hallet de göreyim. Sorunu çözebiliyorsa bunu çözsün de göreyim. Halen sosyal medyasında duruyor  'Yetkililerle istişare ettik Haktanır Sulama Birliği'nin sorununu çözdük.'diye.

Millet sizin istişarelerinizden bıktı. 20 yıldır istişare ediyorsunuz. Urfa’nın bu güne kadar hangi sorununu hallettiniz. Çevremizdeki illerin vekilleri mecliste aslan gibi kükrüyor. Şehirlerinin hakkını arıyor.

HARRAN’DA, AKÇAKALE’DE KAVURMA İÇİN YEMEDİK KEÇİ, YEMEDİK KOYUN BIRAKMADINIZ

Gözden kaçırmayın

AK Parti Bozova İlçe Başkanı Dostlarıyla Amsterdam’da AK Parti Bozova İlçe Başkanı Dostlarıyla Amsterdam’da

Bizim Urfa vekilleri hepsi şair olmuş. Biri çıkıyor 'Urfalıyam Ağam Ben' şiirini okuyor. Yav kardeşim valla Urfalı olduğunu biliyorum. Kur’anıma Urfalı olduğunu biliyorum.  Urfalısın da; Urfa’ya ne yaptın? Biz seni oraya şiir okuyasın diye mi gönderdik? Allah aşkına aldığınız maaşın hakkını verin. Harran’da Akçakale’de yemedik keçi, yemedik koyun bırakmadınız. Hepsini size kavurma yapıp verdiler. Yazık!”