Halfeti Yukarıgöklü Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hazırladığı “Modüler Mobilya İmalatında İstihdam Odaklı Avrupa Stajı” adlı proje kapsamında Romanya’da staj görmeye hak kazandı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus ve Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Programı kapsamında hazırladıkları projenin kabul edilmesiyle 27 Mayıs’ta Romanya’ya gitmek için yola çıkan öğrencilerin stajı 3 hafta devam edecek.

Öğrenciler Romanya’daki stajların ilk 2 haftasını tamamladı. Halfeti’ye geri dönmek için 1 haftalık stajları kalan öğrencilerin stajdan mutlu oldukları anların fotoğrafları ailelerine okul idarecilerine ulaştı.

Yukarıgöklü Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Sarı, öğrencilerinin Romanya’da staj görmeyi hak kazanması ve proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Mobilya ve İç Mekan Alanında okuyan 10 öğrenci, 2 refakatçı öğretmen eşliğinde Romanya’da yapacaklar.

Haliliye'de Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor Haliliye'de Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor

Modüler mobilya üretiminde CAD/CAM, CNC Makinelerinde Ebatlama, Kenar ve Yüzey Frezeleme, Delme, Tornalama, Modüler Montaj Yapma uygulamalarında Avrupa’da kullanılan ileri teknolojileri, yenilikleri, yöntemleri ve uygulamaları yerinde görmeleri, bilgi almaları, uygulamalarına katılacak öğrencilerimiz deneyimlerin artıracak. Pratiklerini arttıracaklar. Mesleki becerilerini geliştirecekler. Yabancı dil becerilerini geliştirerek de farklı kültürleri tanımaları sağlanacak.

Öğrencilerin proje ile edindikleri bilgi ve deneyimleri öğrendikleri yeni yöntem ve iyi uygulamaları ülkemize transfer ederek okullarda ve işletmelerde uygulamaları, yaygınlaştırma faaliyetleri ile bölgemiz ve ülkemizdeki meslektaşları ve sektörle paylaşmaları amaçlanıyor”