ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Viranşehir Temsilciliği tarafından gençlere konferans vermesi için davet edilen imam Halil Konakçı, konferanstan sonda Şanlıurfa il merkezinde Bediüzzaman Mezarlığı’nda İbrahim Edhem Hocanın kabrini ziyaret ett.
İmam Halil Konakçı kabristan ziyaretinden paylaştığı fotoğraf ve o fotoğrafta bahsettiği İbrahim Edhem Hoca ile ilgili iddiaları tartışma konusu oldu.

EYT Düzenlemesi Bugün Meclis Başkanlığı'na Sunuluyor EYT Düzenlemesi Bugün Meclis Başkanlığı'na Sunuluyor

KONAKÇI: İSTİKLAL MAHKEMELERİNDE TESETTÜR RİSALESİ YAZDIĞI İÇİN ASILDI

Halil Konakçı,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Tesettürele alakalı risale yazdığı için yargılanan ve hapisten çıktıktan sonra İstiklal mahkemesi tarafından 24 yaşında idam edilen ama unutulan şehid İbrahim Edhem Hocanın Urfa’da ki kabri. O dönem bir çok alimleri ve talebeleri böyle zalimce şehid ettiler. “ ifadelerini kullandı.

TAKİPÇİLER: HAYIR! ŞEYH SAİD İSYANINDAN DOLAYI ASILDI

Halil Konakçı’nın bu iddiasına kimi takipçiler “Hoca bizim ikinci Fesli Kadir” yorumunu yaparken kimi takipçiler “Yalan söylemeye de utanmıyorsun. Senle aynı Allaha secde ettiğimize inanamıyorum. Yazdığı risaleden affediliyor. Anadoluda milli mücadele karşıtı, şeyh sait taraftarı ve kürdistan hayaliyle gezip servet basarken asılıyor” yorumunu yazdı.