Şanlıurfa'nın Yenice Mahallesiyle Asya Mahallesi arasındaki Çöp Toplama Merkezi eylemyle ilgili bağımsız siyasetçi Halil Kosovalı son noktayı koydu.

Şanlıurfa’da Çöp Toplama Merkezi’nin bulunduğu Yenice Mahallesi ve Asya Mahallesinde vatandaşlar çöp kokusuna dayanamayıp gün içinde başlattıkları eylem bölgesinde açıklamalarda bulunan Bağımsız Milletvekili Adayı Halil Kosavalı, eylemin şeklini tasvip etmedi. Yolun trafiğe kapatılarak hak arama şeklinin yanlış olduğunu dile getiren Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Adayı Halil Kosavalı, ancak çöp toplama merkezinin mahalle içinden kaldırılmasını istedi. Bunun için Çöp Toplama Merkezinin mahalle sakinlerine ne kadar zarar verdiğini Bağımsız Laboratuarda inceleteceklerini dile getiren Şanlıurfalı Bağımsız Milletvekili Adayı Halil Kosavalı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Karayolunun trafiğe kapatılmasını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben şuan polislerin olduğu tarafta bulunuyorum. Hatta bir ara eylemcilerle polis arasında kaldım. Nerdeyse kafama taş yiyecektim. Karayolunu trafiğe kapatılarak eylem yapılmayacağını, vatandaşlarımızın seyhat özgürlüğünün kısıtlanması halinde yapılan işin kanunsuz olduğunu, yanlış olduğunu eylemcilere anlattık. Polis ekiplerimiz zaten toma ve biber gazı ile müdahale ederek eylemcileri püskürttüler.

Gözden kaçırmayın

Trafiğe Nefes Aldıracak Abide Kavşağına Neşter Trafiğe Nefes Aldıracak Abide Kavşağına Neşter

BİBER GAZI BURADAKİ ÇÖP KOKUSUNDAN DAHA İYİDİR

Fakat şunu da eklemek istiyorum; İnanın şuan sıktığı biber gazı buradaki çöp kokusundan daha iyidir. Altı üstü bir arıtma sistemidir maalesef yetkilerden bir netice alamadık.

KUR’AN DAN BİR AYET MİDİR Kİ BU ÇÖP MERKEZİNİN YERİ DEĞİŞTİRİLMİYOR

Tövbe haşa bu çöp toplama Kur’an dan bir ayet oldu. Kur’an dan bir ayet midir ki bu çöp merkezinin yeri değiştirilmiyor. Buradaki vatandaşları hiç kimsenin rahatsız etmeye hakkı yok. Bugün Urfa’da bağımsız bir laboratuar aradık. Maalesef bulamadık. Urfa’da bağımsız bir laboratuar yok. Bu kokunun zehirli olduğunu biliyoruz. Ama resmiyete dökmek istiyoruz. Bunun için Gaziantep’te bir bağımsız laboratuarla görüştük. En kısa zamanda personel gönderecekler. Bu çöp toplama merkezinin ne kadar zarlı olduğu ortaya çıkacak. Vatandaşların ciğerlerine ve beyinlerine zarar verdiğini bu analizle ortaya çıkacak.

Benim temennim bu çöp toplama merkezinin buradan bir an önce kaldırılması. Ama seçim zamanı kaldırıp bunu bir marifet gibi kullanacaklar. "