AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, kendisine iftira attığını iddia ettiği Harranlı koyun tüccarı Ahmet Akkoyun hakkında açtığı davayı kaybetti.

Mahkeme açılan davada kovuşturmaya yer olmadığına hükmetti. Koyun tüccarı Ahmet Akkoyun, Halil Özcan'ın açtığı davada beraat etti.

OLAY NASIL BAŞLADI NASIL SONUÇLANDI

Halil Özcan ile koyun tüccarı Ahmet Akkoyun’u karşı karşıya getiren ve mahkeme koridorlarına kadar taşınan bu olay 2018 Genel Seçimlerde başladı. İddiaya göre Halil Özcan’nın yeniden milletvekili adaylığı sırasında yakın adamları vesilesiyle koyun tüccarı Ahmet Akkoyun’dan borç para istedi. Ahmet Akkoyun bu talebi Halil Özcan ile görüşüp teyit ettikten sonra 172 koyun sattı ve 400 bin TL borç para verdi. Borç parayı teslim ettiği Halil Özcan’ın adamları seçimden sonra parayı ödeyeceklerini yada onun yerine Ahmet Akkoyun’a araba verecekleri yönünde anlaştı. Ancak seçim bitti, Halil Özcan Milletvekili oldu. Borç para koyun tüccarına ödenmedi.

KOYUN TÜCCARI, HALİL ÖZCAN'I SÜREKLİ SIKIŞTIRDI

Emin Özaslan, Urfa İçin Milyoner Gençler Projesi Önerdi Emin Özaslan, Urfa İçin Milyoner Gençler Projesi Önerdi

Bunun üzerine Halil Özcan’ı sürekli sıkıştıran ve parasını isteyen koyun tüccarı Ahmet Akkoyun,  parasını tahsil edemedi. Halil Özcan da bunun kendisiyle alakalı bir durum olmadığını her seferinde koyun tüccarına anlattı.

Koyun tüccarı Ahmet Akkoyun da bazı basın yayın organlarına “Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan beni dolandırdı “ şeklinde demeç verip haber yaptırmasının ardından Halil Özcan, Ahmet Akkoyun hakkında Ankara 36. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açtı.

DAVA SONRASI KARAR ANI

Açılan dava geçtiğimiz aylarda sonuçlandı ve Halil Özcan açtığı davayı kaybetti. Koyun tüccarı Ahmet Akkoyun’un beraatına karar verildi.