Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin şiddetli hissedildiği Haliliye’de, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla kurulan kriz merkezinde kısa süre içerisinde ekipler depremden etkilenen vatandaşların yanında olmaya başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine bağlı araç ve iş makineleri depremle beraber yıkımın yaşandığı bölgelerde çalışmalarını gerçekleştirdi.

WhatsApp Image 2023-02-13 at 14.53.11 (1)

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, riskli ve hasarlı yapıların tespiti ve mühürleme çalışmalarını depremin ilk anından itibaren başlayarak, devam ettirdi. Bölge bölge yürütülen hasar tespit çalışmalarında zabıta araçlarıyla da vatandaşların riskli ve hasarlı yapılara yaklaşmaması anonslarını yapıyor. 

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü de, depremin ardından insanların toplandığı güvenli bölgelerde çorba ve ekmek dağıtımına başladı. Depremin ilk anından itibaren belediye bünyesindeki Aşevinden üretilen çorbanın depremden etkilenen vatandaşlara dağıtımı, ekipler tarafından ilçenin tüm bölgelerinde 24 saat devam ediyor.

WhatsApp Image 2023-02-13 at 14.53.19

Depremle beraber güvenli alanlarda yaşamaya başlayan vatandaşların temel ihtiyaçları da Haliliye Belediyesi tarafından karşılanmaya başlandı. Battaniye, ısıtıcı, giyim, çocuk bezi, temizlik seti, kumanya, su ve gıda talepleri, Haliliye Belediyesi ekiplerince hızlı bir şekilde karşılanarak, vatandaşların yaraları sarıldı.

Çölyak ve PKU hastaları için de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Glutensiz Ekmek Fırını da, 24 saat esaslı üretim yaparak, çölyak hastalarına destek oldu. 

Haliliye Belediyesi İletişim Merkezi de, 24 saat çalışma programıyla 4442263 numaradan vatandaşların taleplerini alarak, çözümün adresi oldu.

Editör: Urfadasin Haber