6 Mayıs'ta ilçeye bağlı Hamzababa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, mahallede düzenlenen düğünde gelin Saadet Karagöz’ün evine getirilmesi sırasında havaya rastgele ateş açıldı.

Bu sırada gelinin ablası Zemzem Özdemir düğün alanında kardeşinin yerde sürüklenen duvağını toplamaya çalışırken, göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Halayların çekildiği sırada, Özdemir kanlar içinde yere yığıldı.

Cep telefonuna yansıyan görüntülerde maganda kurşunuyla yaralanan Özdemir için jandarma ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hemen müdahale edilen ve 3 aylık hamile olduğu öğrenilen Özdemir, Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şanlıurfa’da Havadan Takipli Kaçakçılık Operasyonunda Çok Sayıda Ürün Ele Geçirildi Şanlıurfa’da Havadan Takipli Kaçakçılık Operasyonunda Çok Sayıda Ürün Ele Geçirildi

Acil serviste ilk müdahalesi yapılan kadın hayati tehlikesi nedeniyle Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Zemzem Özdemir'in bebeği kurtarılamadı. Zemzem Özdemir'in ise yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan soruşturma başlatan jandarma ekipleri Cuma K. ve Fevzi K'yı gözaltına aldı. İlçe Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanan 2 şüpheli, bebeğini kaybeden anne için çok üzgün olduklarını, bir gelenek haline gelen düğünde silahla ateş etmenin pişmanlığını yaşadıklarını söyledi.

Fevzi K. tutuklanırken, Cuma K, ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Editör: Mehmet Fatih Aslan