İzol aşiretinin önemli isimlerinden iş insanı ve yazar Hamit İzol, Kent Orkestrası Eşitliğe Ses Ver Konserinde okuduğu kendi şiiriyle herkesi duygulandırdı.

Birecik’te Bin Öğrenciye Balık Ekmek Birecik’te Bin Öğrenciye Balık Ekmek

"Aşiret ve Öteki yüzü", "Ağa'nın Akmayan Gözyaşları", “Roza”, “Kürdün Türk aşkı”, “İsimsiz bebek”, “Barış sonrası büyük Türkiye” gibi kitaplarıyla, aşiretlere, kan davalarına, kürt sorununa ve bölgedeki diğer sorunlara dikkat çeken Hamit İzol, konserde sürpriz konuk olarak sahneye çıktı.

BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Kent Orkestrası Eşitliğe Ses Ver Konserinde “Seni Hep Bekleyeceğim” şiirini okuyan Hamit İzol, şiirini okurken Mersin Opera ve Balesi Dansçılarından Meltem Ayar da ona sahnede dansıyla eşlik etti. Hamit İzol okuduğu şiirin sonunda konuklardan büyük alkış aldı.

10 PARMAĞINDA 10 MARİFET

Bu arada Ankara Ziraat Fakültesi mezunu olan Hamit İzol, uzun yıllardır Mersin’de otel işletmeciliği yapıyor. İş insanı ve yazar Hamit İzol , 2018 yılından buyana Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığının yanı sıra Mersin Turizm İşletmecileri Derneği Başkanlığını da sürdürüyor. Bir dönem Mersin İdmanyurdu Spor Başkanlığını da yapan Hamit İzol’un,  6 kitabı bulunuyor. Hamit İzol’un, kadına şiddet ve töre cinayetlerini anlatan Roza isimli romanı sosyal sorumluk projesi olarak seçildi. Hamit İzol’un, kaleme aldığı 7’inci kitabı ise yakında okuyucularıyla buluşacağı öğrenildi.