15 öğretmeni 223 öğrencisi bulunan Yukarı Yarımca köy okulunda, öğrencilerinin içindeki müzik aşkını ortaya çıkartan Beyza öğretmen, öğrencilerine müziği sevdirip, bazılarının enstrüman çalmasını sağladı.

Ortaokul grubunun içinden karma bir orkestra oluşturan Beyza öğretmenin öğrencileri okul içinde ve dışında yapılan etkinliklerde büyük bir başarı gösterdi. 

Öğrencilerin sadece müzik alanındaki yeteneklerini ortaya çıkarmakla kalmayan Beyza öğretmen, onların sosyal ve duygusal gelişimini de sağlıyor.

Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen " Tek Ses İki Hareket " yarışmalarında okulu adına büyük bir başarı gerçekleştirerek İlçe birincisi olan Beyza öğretmenin kurduğu koro, Şanlıurfa’da da dereceye girmeye hak kazandı.

Harranlı çocukların ‘Yurttan sesler korosu’nu aratmayan grubu " Tek Ses İki Hareket " yarışmasında seslendirdiği “Arap Atı Gibi Sallar Başını” ve “Garip Bir Kuştu Gönlüm” türküleri büyük beğeni toplarken yöresel kıyafetli sahne performansları da büyük alkış almıştı. 

Şanlıurfa’da, kavşaklarda revizyon yapılıyor Şanlıurfa’da, kavşaklarda revizyon yapılıyor

Öğrencilerin müzik dersine ilgisini artırmak için çabasında başarılı olan Beyza öğretmen, öğrencilerin seslendirdiği türküleri ve en son olarak da 19 Mayıs için öğrencilerin çalıp öğretmenlerin söylediği “Gençlik Marşı’nı sosyal medyada hesabından yayınladı.

Editör: Urfadasin Haber