YURTLARA TALİMAT VERİLMEDİ ÖĞRENCİLER YURTLARA KABUL EDİLMEDİ

Mağdur olduklarını dile getiren Harran Üniversitesi öğrencileri, yaşadıkları sorunu Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’a aktardı.
Vali Ayhan’ın bu cevabına öğrencilerden biri “Sayın valim, bizi duyacağınızı biliyoruz. ‘Yurtlar hem öğrencilere hem depremzedelere açık olacak.’ Dendi. Ama yurtlar bize talimat verilmedi diye bizi kabul etmiyorlar. Lütfen bizi mağdur etmeyin. Biz kampüsümüzde eğitim görmek istiyoruz. Yanımızda olacağınızı temenni ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Şanlıurfa'da Terör Operasyonunda 2 DEAŞ'lı Yakalandı Şanlıurfa'da Terör Operasyonunda 2 DEAŞ'lı Yakalandı

"YURTLARIMIZI ARADIĞIMIZDA YER YOK ALAMIYORUZ DİYORLAR"

Bir başka öğrenci ise Dilek Çetinkaya ise “Sayın Valim Harran üniversitesi açıldı siz yurtlar açık depremzede kardeşlerimiz kalıyor diyorsunuz peki ya biz yurtlarımızı aradığımızda yer yok alamıyoruz, talimat gelmedi diyorlar biz sokakta mı kalalım bizim barınma hakkımız yok mu ?” dedi.

Hevi Sarıgül de “Sayın valim Harran üniversitesi hibrit eğitime geçti okulumuza dönmek istiyoruz. GSB yurtlar öğrencilere hizmet verecek dediği halde yurtların kapıları neden bizlere kapalı” diye sordu.

YURTLARDA 3 BİNE YAKIN DEPREMZEDE KALIYOR

Vali Salih Ayhan öğrencilere verdiği cevapta ise “Ayten kızım yurtlar kapalı değil acık, hatta şu an 3000 bine yakın depremzede kardeşimiz bu yurtlarda konaklıyor. Her zaman gençlerin ve öğrencilerin yanında oldum olmaya da devam edeceğim. Allah’a emanet. ”dedi.