Depremin ilk gününden itibaren Harran Üniversitesi, Yerleşkelerinin yanı sıra hastanesi ile depremden etkilenen vatandaşlara hizmet vermeye aralıksız devam ediyor. 

Osmanbey, Eyyübiye, Yenişehir Kampüslerinde, eğitim binaları, spor salonları, sosyal tesisler ve Kredi Yurtlar Kurumu yurtları, öğrenci, personel ve Şanlıurfa halkına aktif olarak hizmet veriyor. Bunun yanında da sabah ve akşam çorba dağıtımı ve öğlen dört çeşit sıcak yemek verilmeye devam ediliyor. 

FoiNFhDXsAIe0Gx

Harran Üniversitesi Hastanesi, poliklinik, klinik, acil servis ve ameliyathane hizmetlerini de kesintisiz sürdürüyor. Doktor ve sağlık personeli ile Şanlıurfa ve çevre illerden gelen hem depremzede hem de halka hizmet vermeye devam ediyor. 
Üniversite Hastanesinde özellikle Adıyaman’dan gelen ağırlıklı ortopedik hasarlı 131 hasta ve yakınları misafir ediliyor. Acil Servis ve Ortopedi bölümünde 4 öğretim üyesi 15 asistan ve 50 civarı yardımcı sağlık personeli hizmet veriyor. 1000 kişinin barınma ve iaşe ihtiyaçları karşılanıyor.

Üniversite Yönetimi, Personel ve Öğrencileri Tek Yürek Olarak Yardım Kampanyası Gerçekleştirdi

Harran Üniversitesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli ve Şanlıurfa’nın olduğu 10 ili etkileyen iki depremin ardından Adıyaman’a 1 tır yakacak, 1 tır da muhtelif malzemeler olmak üzere 2 tır yardım gönderdi. 

Depremde yıkımın en yoğun olduğu yerlerden biri olan Adıyaman, ilçeleri ve çevre köylere gönderilmek üzere Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik'in koordinesinde, üniversite yönetim kademesi, akademik ile idari personeller ve öğrenciler canla başla gayret göstererek büyük çaba sarf ettiler. Osmanbey Yerleşkesinde toplanan yardımlar, üniversite personeli ve öğrencileri tarafından hazırlanarak ihtiyaç olan bölgelere gönderilmek üzere yola çıktı. 

harran üniversitesi deprem son

Adıyaman ve çevresinde etkilenen bölgelere yakacak, giyecek, içecek, gıda, ilaç, hijyen malzemeleri, çocuk bezi ve benzeri her türlü ihtiyaç malzemesi Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Denek ve Genel Sekreter Zübeyir Zorlu başkanlığında 25 kişilik personel ve öğrencilerden oluşan ekip tarafından dağıtımı gerçekleştirilecek. 

Yüreğimiz Sızladı

Depremi birebir yaşayan bir şehir olarak hem Şanlıurfa’da bulunan depremzedeler için hem de komşu şehirler için seferber olduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik: "Harran Üniversitesi olarak haberi aldıktan sonra hemen yönetimimiz ve hocalarımızla neler yapabilirizi değerlendirdik. Kampüslerimizde bulunan sağlam durumdaki tesislerimizi ve yemekhanemizi, personel, öğrenci ve halkımızın hizmetine sunduk. 

Deprem yaralarının sarılması adına hocalarımız öncülüğünde öğrencilerimizin desteğiyle iki gün süren yardım toplama kampanyası yaptık. Depremde çok daha fazla yıkımın gerçekleştiği komşu şehirlerimizde bulunan vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerden oluşan 1 tır yakacak ve 1 tır muhtelif malzemeleri ivedilikle topladık. Araçlarımızı deprem bölgesine yolcu ettik. 

Harran Üniversitesi olarak tüm milletimize geçmiş olsun diyoruz. Yüreğimizi sızlatan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Her zaman Üniversite olarak böyle zor günlerde elimizden geleni yapma gayreti içinde olacağız” diye konuştu.