CHP Urfa Milletvekili Aziz Aydınlık, TBMM'de söz alarak Harran Üniversitesi Eğitim Kooperatifi çalışanlarının kadro talebini meclis gündemine taşıdı.

Urfa'da Erdoğan'ın Mitingi İçin 2 Farklı Afiş Urfa'da Erdoğan'ın Mitingi İçin 2 Farklı Afiş

 Kooperatif çalışanlarının yaklaşık 20 yıldır haftada 65 ile 72 saat arasında görev yaptığını ve bu çalışanların emeklerinin güvence altına alınması gerektiğini dile getiren Aydınlık, ilgili kurum ve kuruluşları göreve davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’ın yapmış olduğu konuşmanın devamında “Harran Üniversitesi’nin eğitim kooperatifi çalışanlarının kadro talebini dile getirmek istiyorum.

Kooperatif çalışanları kantin, restoran, otopark, oto yıkama gibi çeşitli alanlarda görev yapıyor. Yaklaşık 20 yıldır haftalık 65 ile 72 saat arası çalışıyorlar ve ne yazık ki daha önceki taşeron yasasından faydalanamadılar.

Harran Üniversitesi’nde yıllardır emek harcayan çalışanların kadro taleplerinin yerine getirilerek çalışma hayatlarının ve emeklerinin güvence altına alınmasını işçiler adına talep ediyorum. Harran üniversitesi emekçilerinin sesini umarım iktidar duyar. Emekçi kardeşlerimizin kadrolarını alması dileğiyle Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.”ifadelerini kullandı.