Harran Üniversitesi Siverek MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programına öğretim görevlisi alımı ilanın kişiye özel kadro ilanı olduğu iddia edildi

Harran Üniversitesi tarafından 19 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete'de Siverek Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programına öğretim görevlisi alımı yapılmak üzere ilan yapılmıştı. Bu duyuruya üniversite ana sayfasından 22 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla erişilememesi şaşırttı. 

Yapılan müracaatların ön değerlendirme sonuçlarına göre ulusal düzeyde ilanı yapılan bir öğretim görevlisinin yazılı sınavına sadece iki kişi çağrıldığı öğrenildi. Bir öğretim görevlisi ilanına yalnızca 2 kişinin çağrılması akıllarda soru işareti bıraktığı gibi kişiye özel kadro ilanı iddiasını da güçlendirdi. Yazılı sınav sonucunda kişisel verilerin korunması ilkesine uygun olarak AH*** YI**** olarak maskeli şekilde belirtilen adayın 80 puan alarak asıl olarak ilan edilmesiyle kadroyu kazanan netleşti.

Suruç Ölüm Yolunda Yolcu Otobüsüne Kamyon Çarptı Suruç Ölüm Yolunda Yolcu Otobüsüne Kamyon Çarptı

Kişiye özel kadro ilanı iddiasında bulunanlar, kadroyu kazanan ismin mazisi ve bağlantılarını araştırdığında, kazanan adayın Şanlıurfa'da bir kamu kuruluşunda Müdür olarak çalıştığı ilanda disiplinler arası bir alan olarak başvuru imkanı verilen "İletişim ve Toplumsal Dönüşüm" alanında tezli yüksek lisans yaptığı, kadronun ilan edildiği Siverek Meslek Yüksekokulunda da daha önce ders veren biri olduğu sonucuna ulaştı.