Harran Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesinde, her gün 4 bin 500 öğrenci ve 500 personelin faydalanacağı 5 bin kapasiteli ikinci bir yemekhane açtı.

 Öğrenciler, bir gün önceden tüm öğrenci ve personeller rezervasyon yaparak yemeklerini yiyebilirler.

Diş Hekimliği, Eczacılık ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri başta olmak üzere tüm akademik ve idari personellere hizmet verecek olan yemekhanede Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik incelemelerde bulundu. 

Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’e Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Demir ile Prof. Dr. Nihat Denek ve Genel Sekreter Zübeyir Zorlu eşlik etti. İncelemelerde bulunan Rektör Çelik ve beraberindeki heyet, öğrencilerle birlikte öğlen yemeğini yeni hizmete açılan yemekhanede yediler. Yemekhane hakkında Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ali Rıza Elihoş’dan bilgiler alan Rektör Çelik,  öğrencilerle birebir ilgilenerek şikayet ve önerilerini de dinledi.

Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik yaptığı açıklamada; ; “Harran Üniversitesi olarak her gün binlerce öğrenci ve personelimize kaliteli, uygun fiyatlı ve konforlu ortamlarda yemek hizmeti vermekteyiz.  Sağlık Kampüsüne dönüştürdüğümüz Yenişehir Yerleşkemizde öğrencilerimizin ve personellerimizin daha rahat bir ortamda yemek yemeleri için yaklaşık 200 kişi kapasiteli bir yemekhane yaptık.

 Yemekhane, son teknolojik şartlara uygun depreme dayanaklı konforlu bir şekilde yapılarak öğrenci ve personellerimize hizmet vermektedir. Üniversite yemekhanemizden hem kapasite hem de merkezi konumda olması dolayısıyla öğrencilerimiz rahat bir şekilde faydalanabilirler” dedi.
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ali Rıza Ellihoş ise;

“Yenişehir yerleşkesinde öğrenci sayımızdaki artış ve mevcut yemekhanemizdeki yoğunluktan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’in talimatları ile kısa bir süre içerisinde gerekli fiziki alt yapı, tadilat ve otomasyon sistemleri tamamlanarak 2. öğrenci yemekhanemizi öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Amacımız öğrencilerimiz ve personellerimizin daha rahat bir şekilde yemek yemelerini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Urfa’da "İslam Dünyası 2023 Turizm Başkenti” Hazırlıkları Urfa’da "İslam Dünyası 2023 Turizm Başkenti” Hazırlıkları

Yemekhanede çıkan yemeklerden çok memnun olduklarını söyleyen öğrenciler, verilen yemekler için alınan ücretin makul olduğunu, yemekhanenin aylık menüsüne Harran Üniversitesi internet adresinden kolaylıkla rezervasyon yaparak yemek yediklerini ifade ettiler.