Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran ile Akçakale arasında dağlık bölgede 20 bin dönüm alanı imara açacaklarını söyledi.

Bu konu da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile görüştükleri aktaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bu konuda da onay aldıklarını belirtti.

Viranşehir’e Saatlerdir Elektrik Verilemiyor! Viranşehir’e Saatlerdir Elektrik Verilemiyor!

Kanal Urfa’dan Ferhat Özer ile ‘Yüz Yüze Siyaset' programında konuşan Başkan Beyazgül, bugüne kadar Harran’ın betonlaşmasından ve tarım alanların imara açılmasından sürekli şikayet edildiğini hatırlattı. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Şimdi bunun önüne geçmek için Harran ve Akçakale arasında dağlık bölgede 20 bin dönüm alanı imara açıyoruz. Artık doğa çok önemli.

Burayı Harran Ovasını korumak için yapıyorum. Harran’da betonlaşmayı önlemek için yapıyorum. Biz istiyoruz ki dağlık alana evlerinizi yapın. Rızkınızı da ovadan kazanan. Ova hassasiyeti önemliydi. Dağlık bölgede o çalışmaları sürdürüyoruz. Bu konuda da epey bir mesafe almış bulunmaktayız. ”dedi.