Etkinliğe Harran İlçe Kaymakamı Sayın İbrahim Gültekin, İlçe kurum amirleri, Gastronomi yazarı Talip Bayram, Şanlıurfa turizm ve seyahat acente yetkilileri ile işletme sahiplerinin yanı sıra Harran Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri katılım sağladı.

Şanlıurfalı tarım işçisi çocuklardan son 1 ayda 5 acı haber Şanlıurfalı tarım işçisi çocuklardan son 1 ayda 5 acı haber

Gerçekleşen etkinlikte Harran İlçe Kaymakamı Sayın İbrahim Gültekin, program kapsamında Harran’ın kültürel ve sosyal yaşamını konu alan fotoğraf sergisini, Gastronomi yazarı Talip Bayram ve diğer davetliler eşliğinde gezerek, misafirlere sergideki Harran’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan fotoğraflar hakkında açıklamalarda bulundu.

Etkinliğin devamın da, Gastronomi yazarı Talip Bayram tarafından “Türk Mutfağının Yurt Dışında Önemi” konulu bir söyleşi programı gerçekleştirdi. Türk mutfağının uluslararası alanda tanıtılması ve önemi hakkında katılımcılara değerli bilgiler sunan Gastronomi yazarı Talip Bayram’ın Söyleşi programının ardından davetlilere Harran’ın yerel lezzetlerinden oluşan bir menü ikram edilerek. Program, misafirlere hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Editör: Urfadasin Haber