Şanlıurfa'da eğitim sendikalarına üye bazı öğretmenler, İstanbul Eyüpsultan'da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan'ın, öğrencisinin silahlı saldırısıyla öldürülmesini protesto etmek için iş bırakma eylemi yaptı.

Bu eylem katılanları belirlemek için Harran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlüklerine Whatsap grubundan tehdit gibi bir mesaj gönderdi.

Harran İlçe Milli Eğitim Müdürü adına gönderilen mesajda "Arkadaşlar merhaba. Boykota katılıp derslere gelmeyen öğretmen arkadaşlarımızın isim listesini çıkartalım. Saat 14.00'a kadar bana özelden bildiriliniz. Bu konuda titizlikle çalışalım. Ismi bildirilmeyen öğretmenlerimiz olursa sorumluluk okul müdurlerimizde olacaktir. Derse girmeyenleri de gonderelim." ifadeleri kullanıldı.

İŞTE HARRAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN MESAJLA İLGİLİ AÇIKLAMASI

Harran İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Asutay, gazeteci Mehmet Yetime yaptığı açıklamada İstanbul'da hunharca katledilen meslektaşlarına üzüldüklerini ve acısını içlerinde hissetiklerini ifade ederek bu mesajın sadece bir durum tespiti yapmak için ve katılanların sayı olarak öğrenmek istediklerini aktardı.

Şanlıurfa'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı Şanlıurfa'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Harran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğün gönderdiği bu mesaja tepki yağdı.

Hayri Güneş "Yazık. Düne kadar o da öğretmendi" derken Mehmet Bozkaya ise"Bu mesaj yüzde yüz doğrudur öğretmenin önünü kesen en büyük etmen maalesef yine öğretmen temelli yöneticilerdir." ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber