Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine bağlı Haşimiye bölgesinde dün geceden buyana çalışmayan internet hattı, binlerce esnafı mağdur etti. 

Ekonomik krizde iş yapamayan esnaf, bu sabahtan beri birkaç müşteriye mal satmak istese de post cihazları çalışmadığı için elleri kolları bağlı kaldı.
Kablo hırsızları dün gece yine fazla mesai yaptığı için Telekom’un bakır kablolarının çalındığı ve bu yüzden de Haşimiye bölgesine saatlerdir internet verilmediği öğrenildi.

Gezal Teknoloji Urfalıları Yeni Ulaşım Aracı Elektrikli Scooterla Buluşturuyor Gezal Teknoloji Urfalıları Yeni Ulaşım Aracı Elektrikli Scooterla Buluşturuyor

Bakır kablo hırsızlarının Türk Telekom'a (TT) ait bakır kabloları çalması vatandaşı mağdur ettiği gibi kurumu da zarara uğratıyor. Kurum ve kişilerin iletişim özgürlüğüne bakır kablo hırsızları darbe vururken Haşimiye esnafı, Telekom’un bir an önce sorunu gidermesini istiyor.
Telekom ise kablo hırsızlarının çökerttiği internet arızalarını gidermekte zorlanıyor. Böyle olunca da olan esnafa ve vatandaşa oluyor.