HDP Urfa İl 4. Olağan Kongresi’nde Kongresinde İl Eşbaşkanlığına Ahmet Atış ve Aliye Kızıldamar seçildi.

Kongrede partinin büyük kurultay delegeleri de belirlendi.

Şehitlik Çamlıkta düzenlenen kongreye HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Ömer Öcalan ve HDP Eş Başkanı Pervin Buldan katıldı. 

Urfa’nın sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde en fazla gündeme getiren vekillerden biri olan HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü” Büyük bir coşkuyla HDP Urfa il kongremizi gerçekleştirdik. Seçilen yeni yönetime başarılar diliyoruz.” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Mahmut Tanal, Meğer Aslen Adıyamanlıymış! Mahmut Tanal, Meğer Aslen Adıyamanlıymış!

”2 Haziran 1994 tarihinde HDP parti meclis üyesi iken katledilen Sayın Muhsin Melik’in, yol arkadaşımız sayın İbrahim Ayhan’ın, Şenyaşar ailesinin katledilen üyeleri, Suruç katliamında hayatını kaybeden yurttaşlarımız ve bugüne kadar bizimle yol yürüyen ve bu mücadelede ön safhalarda yer alan ve bu mücadeleye birikimi ile yol alan ve ancak şuanda aramızda olmayan bütün arkadaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum hepsini minnet ve şükranla anıyorum.

Son günlerde, son dönemlerde yazılan çizilen ve medyada konuşulan, televizyon programlarında çokça dile getirilen bir şey var. O da, yeni bir çözüm sürecinin başlayıp, başlamama meselesi. AK Parti ile HDP arasında gizli bir anlaşma var mı, yok mu söylemlerinin çokça konuşulduğu bir dönem. Sanki AK Parti ile HDP kapalı kapılar ardında her gün bir araya geliyor, Sayın Öcalan ile bir görüşme yapılıyor ve bu kamuoyundan gizleniyor gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Şunu, özellikle ifade etmek isterim; Biz, AK Parti ile hiçbir konuda herhangi bir anlaşma yapmadık, yapmayız. AK Parti ile anlaşma yapanlar bellidir. Milletvekillerimizin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında, ellerini havaya kaldıranlar, AK Parti’nin ortaklarıdır. Tezkerelerde AK Parti ile birlikte ‘evet’ oyu kullananlar, AK Parti’nin ortaklarıdır.”

HDP Urfa İl Yönetimi Şu İsimlerden Oluştu;

f548f41c-4b34-42f9-a4e4-9dd110676c01