Beş günlük programa 5 kişiden oluşan heyetle katılan Hilvan Yerel Eylem Grubu heyeti, Romanya Parlamentosu temsilcileri, danışmanları, girişimcileri, araştırmacıları, LAG'lerin temsilcileri, çiftçileri, yerel aktörleri ile bir araya geldi.

Türkiye’den Romanya’daki bu programa katılım sağlayan tek grup olan Hilvan Yerel Eylem Grubu, program kapsamında kırsal kalkınma ve yenilikçi ilerlemenin yanı sıra güncel konuları analiz etti, kırsal kalkınma alanında uygulanan yenilikçi yaklaşımlar, saha çalışmaları ve benzeri konular ile ilgili bilgi alışverişler bulundu.

Hilvan Yerel Eylem Grubu koordinatörü Yusuf Yavuz Pro Rural (Kırsal kalkınma) programı hakkında şu açıklamayı yaptı; 

 “ Bizi Romanya’ya davet ettikleri için öncelikle programı yapan yetkililere teşekkür ediyorum. Hilvan Yerel Eylem Grubu heyeti olarak Romanya LEADER Federasyonunun özel davetlisi olarak burada bulunuyoruz. Türkiye’den Romanya’daki bu programa katılım sağlayan tek grup olarak Hilvan Yerel Eylem Grubu heyeti oldu. 

Romanya’da Türkiye’mizi ve Hilvan YEG’i temsilen burada bulunuyoruz. Programa katılım sağlayan gruplara Hilvan YEG’i tanıtma fırsatı bulduk. Program kapsamında kırsal kalkınma ve yenilikçi ilerlemenin yanı sıra güncel konuları analiz edildiği, kırsal alandaki hedefler sunulduğu, kırsal kalkınma alanında uygulanan yenilikçi yaklaşımlar, saha çalışmaları ve benzeri konular ile ilgili bilgi alışverişler bulunduk. 

Bizim bu programa katılmamızın sebebi Romanya’daki bizim gibi kuruluşlarda iş birliği içinde olmak, proje kapsamında işbirliğinde yapmak, buradaki kurumların bilgi ve birikiminden faydalanmak, bu bilgi ve birikimi Hilvan ilçemize taşımak ilk hedefimiz olmuştur. 

Kaçtı Denilen Rus Spiker Şanlıurfa'da Ortaya Çıktı Kaçtı Denilen Rus Spiker Şanlıurfa'da Ortaya Çıktı

Hilvan’ın tanıtımı için dünyanın neresinde bir davet bize gelir ise Hilvan Yerel Eylem Grubu olarak davet ve programlara katılım sağlıyoruz. Bizim her zaman ilk önceliğimiz Hilvan ilçemiz olmuştur. Hilvan için proje üretmeye,  proje yapma konusunda her zaman herkesle iş birliği yapmaya hazırız. Bu konuda Avrupa Birliği ülkeleri ve Balkan Ülkeleri ile sürekli temas halinde olacağız. İleriki yıllarda bu ülkelerle ortaklaşa projeler üreteceğiz.”