Şanlıurfa'da aşırı sıcakların etkili olduğu bu günlerde ekin alanlarının yakınında sigara izmariti ve cam parçalarınan dikkat edilmesini isteyen İpar, ''Her an bir çiftçimizin geleceğini karartabilirsiniz ve bunun mabalı çok büyük. Lütfen DİKKAT, ALINTERİDİR'' mesajını sosyal medya hesabından paylaştı.

Hilvan'ın Sucuhan kırsalında çıkan yangında toplamda 300 dekar arpa alanının kül olduğuna dikkat çeken İpar, ''Üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken yüzlerindeki İfadeyi tarif edemem. Ressam Abidin Dino geldi aklıma. Çaresizliğin resmini orda gördüm'' ifadelerini kullandı.

ATEŞİN İÇİNDEN GEÇİP MAHSULÜ KURTARMAYA ÇALIŞTILAR

Bu arada Hilvan Sucuhan Köyünde çıkan yangının kendi köylerine de sıçradığını bir video ile sosyal medya hesabından paylaşan Av.Ronayi Paydaş "Az önce komşu köyden çıktığı söylenen yangın büyüyerek bizim köye de sıçradı. Bir anda büyüyen yangını komşu köylerden gelen 20’nin üzerinde traktör el birliği ile söndürmeyi başardı. 

Urfa'da bir boğulma vakası da Bozova'da Urfa'da bir boğulma vakası da Bozova'da

Birbirinden kıymetli traktör kullanıcılarına binlerce kez teşekkür ederim. Onlar pelerinsiz birer kahraman. Onlar Yangının içine içine girip araziyi sürerek yangının büyümesini engellediler. Hepsine şükran borçluyuz. İyi ki varsınız."ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber